שתף קטע נבחר

אולמרט: מפתיע שלא נחקרתי על חציית כביש

ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום רביעי, הפעם בתיק המינויים הפוליטיים, גוררת תגובה חריפה מצד אהוד אולמרט: "זה חלק ממסע רדיפה ממושך ומתוכנן, בעיצומו של הליך משפטי"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מגיב בחריפות להחלטה להגיש נגדו כתב אישום בתיק הרביעי - המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת. דוברו, אמיר דן, מסר: "האם באמת אין למערכת אכיפת החוק שום נושא אחר לעסוק בו ולהיבנות ממנו מלבד אולמרט?! מפתיע שבפרקליטות לא מנהלים עדיין חקירה נגד אולמרט גם על כך שלא חצה את הכביש במעבר חצייה".

 

לדברי אמיר דן, "החקירה בנושא זה החלה לפני למעלה משנתיים והעיתוי של הודעת הפרקליטות דווקא כעת מעורר סימני שאלה קשים לגבי השיקולים ותום הלב שעומדים מאחורי מועד הפרסום". 

 

הוא קשר בין מועד פרסום האישום הרביעי לפרשת הולילנד, שבה טרם נחקר אולמרט: "כבר שלושה שבועות שאנו עדים למסע הסתה פרוע כנגד אולמרט מטעם גורמים במערכת אכיפת החוק, וזאת מבלי שהוא נחקר בנושא הולילנד כלל ומבלי שנשאל בנושא זה ולו שאלה אחת. פרסום ההחלטה היום הוא המשך ישיר לפרסומים מהשבועות האחרונים כחלק ממסע רדיפה ממושך ומתוכנן וזאת בעיצומו של הליך משפטי המתנהל - דבר שיש בו כדי להשפיע השפעה ישירה ובלתי כשרה על כל מי שמתבקש להעיד בהליך זה בימים אלה".

 

תיק המינויים הפוליטיים כולל כ-260 מינויים או הטבות שאולמרט אחראי להם לפי החשד, בגופים רבים שעליהם היה אחראי במסגרת תפקידיו הציבוריים השונים - גם במשרדי האוצר והתקשורת. דוברו אמר כי "מדובר בנושא שנופח מעבר לכל פרופורציה. לא נפל שום פגם בהליך המינויים של בעלי התפקידים וחלקם הגדול של המינויים (בכל אותם מיקרים שהחוק מחייב זאת) אף עבר את אישורה של ועדת רביבי לבחינת מינויים בשירות הציבורי. זאת ועוד, לא הופעל שום לחץ פסול כלשהו לאישור מינויים אלה, שנעשו בהתאם ועל-פי כל הקריטריונים הקבועים בחוק".

 

על-פי החשד, אומרים בפרקליטות, ביצעו אולמרט ויועצו הבכיר דאז, עובד יחזקאל, מעשים של מירמה והפרת אמונים הפוגעים בציבור. כמו כן, ניסו לכאורה להשפיע על בעלי זכות הצבעה להצביע תוך הבטחת טובת הנאה.

 

גם עובד יחזקאל יואשם בפרשה. עורכי דינו, דוד ליבאי ודפנה ליבאי, מסרו בתגובה: "עובד יחזקאל טיפל כיועצו של השר אולמרט, בתוקף תפקידו, באלפי פניות של אזרחים לשר, חלק קטן מהן של חברי מרכז הליכוד. הוא פעל לפי הנחיות השר, הפנה את כל הבקשות, לא רק של חברי המרכז, לטיפולם של הגורמים הרלבנטיים. הוא לא היה מוסמך למנות, לא עסק בעצמו במינויים פוליטיים, לא היה לו שום אינטרס למנות חברי מרכז, והוא לא היה מעורב בפעילות בלתי חוקית כלשהי. יחזקאל היה עובד ציבור מסור, שומר חוק, והוא נדהם מכך ששוקלים להעמידו לדין, ומאמין כי פרקליט המדינה ישמע את תגובתו בשימוע ולא יעמידו לדין".

 

התיק נגד רענן דינור, ששימש מנכ"ל, נסגר משום שהראיות לא הספיקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חצה באדום? אהוד אולמרט
צילום: גיא אסיאג
מומלצים