שתף קטע נבחר

עסקת טיעון לעו"ד קורב: נזיפה והורדה בדרגה

ל-ynet נודע כי התובע במשפט אולמרט, שכינה שופטים "חמורים", הגיע לעסקת טיעון עם נציבות שירות המדינה. הוא יודה בהתנהגות בלתי הולמת של עובד ציבור כלפי שופטים וכן בביצוע עבודה פרטית ללא היתר, וייקנס בגובה משכורת חודשית

התובע עם הפה הגדול הולך לעסקת טיעון. התובע במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עו"ד אורי קורב, חתם אתמול (יום ב') על עיסקת טיעון עם נציבות שירות המדינה.

 

על פי תנאי ההסדר שהגיעו לידי ynet, יודה עו"ד קורב בהתנהגות בלתי הולמת של עובד ציבור כלפי שופטים וכן בביצוע עבודה פרטית ללא היתר. העונש שיוטל עליו יהיה נזיפה חמורה, הורדה בדרגה למשך שנה וקנס של משכורת חודשית אחת. יש לציין כי העיסקה טרם אושרה סופית בבית הדין המשמעתי לעובדי מדינה.

 

"סערת קורב" החלה עם הפרסום ב"ידיעות אחרונות" של דברים שאמר בהרצאה בפני סטודנטים למשפטים, במהלכה כינה כמה מהשופטים "חמורים". התובע, שהוביל את משפטו של אולמרט, שב לאחר השעייה לדיונים וכבר התנצל בפני שופטי ההרכב. "לפני חודשיים פורסמו דברים שאמרתי במכללה, לא התכוונתי לפגוע במערכת, אני מצטער על הפגיעה שנגרמה לה, התנצלתי עליה בין היתר במכתב למנהל בתי המשפט, אני מוצא לנכון לחזור על הדברים, להביע את צערי על הנזק, ולהתנצל עליו", אמר אז עו"ד קורב.

  

בחודשיים האחרונים התקיימו מגעים בין עורכת דינו של קורב, עו"ד אורנה לין,

ואגף המשמעת של נציבות המדינה - והעסקה שהושגה היא תולדה של מגעים אלה.

 

במקביל להליך בנציבות כנגד קורב אף הוגשה תלונה ע"י מנהל בתי המשפט, משה גל, לועדת האתיקה של מחוז ירושלים של לשכת עורכי הדין. בפורום הזה טרם הוחלט כיצד לנהוג בתלונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
יכול לחייך? עו"ד קורב
צילום: דודי ועקנין
מומלצים