שתף קטע נבחר

חזקה אבל ממוצעת: מצלמת אולימפוס 8010Mju

אולימפוס Tough 8010 היא מצלמה קשוחה, שהעוסקים בספורט וצילום מתחת למים יפיקו ממנה הנאה רבה, אך איכות התמונות ממוצעת בלבד

מצלמת Tough 8010Mju היא התוספת האחרונה למשפחת המצלמות הקשיחות של אולימפוס. היא מיועדת למחפשי הרפתקאות, חובבי ספורט מים ומטיילים, ובנויה כדי לשגשג בתנאים קשים. לפי הצהרת אולימפוס המצלמה עמידה במים עד עומק של 10 מטרים, נפילה מגובה 2 מטרים, מעיכה תחת משקל של 100 קילוגרם ועמידה בקור של עד 10- מעלות צלזיוס.

 

המצלמה בעלת רזולוציה של 14 מגה פיקסל, מסך LCD בגודל 2.7 אינץ', עדשה רחבה המקבילה ל- 28 מ"מ, זום אופטי 5x ואפשרות צילום וידאו ברזולוציית HD.

 

עוד ב-tigo: סקירת מחשבים ניידים

 

עיצוב ומבנה

ה- Tough 8010 היא מצלמה קשוחה, המיועדת לשימוש בתנאים קשים, ועיצובה ואיכות הבניה שלה בהתאם. גוף המצלמה עשוי אלומיניום עם גימור כסוף מוברש, בו שולבו כפתורים מתכתיים איכותיים בצבע כסף מבריק.

 

עיצוב המצלמה משדר איכות ועמידות, ונראה שאולימפוס הקפידה על רמת הגימור בכל חלקי המצלמה. חיבורי המצלמה, הכוללים חיבור מיני USB וחיבור מיני HDMI, נמצאים בתא המאחסן גם את הסוללה וכרטיס הזיכרון. כל אלה מכוסים על ידי דלתית איכותית בעלת מנגנון סגירה כפול, שאינו משאיר מקום לטעויות.

 

מימדיה הקומפקטיים של המצלמה: רוחב – 98.3 מ"מ, גובה – 63.6 מ"מ ועומק – 23.9 מ"מ ומשקלה 215 גרם (כולל סוללה וכרטיס זיכרון) מאפשרים לצלם איתה בקלות ביד אחת ולהחליקה לכיס ללא קושי.

 

בזמן שהמצלמה כבויה העדשה מכוסה על ידי אלומיניום קשיח, השומר עליה מפני חבלות ושריטות. 

 

פונקציות, ממשק ותפעול

תפריטי המצלמה אינטואיטיבים ונוחים לתפעול, וכמו במצלמות אולימפוס אחרות קיימת אפשרות צפייה בתפריטים בעברית. בצד הימני של המסך מופיע תפריט המאפשר ניווט מהיר ונוח, כשלכל פונקציה נבחרת מופיע תקציר המסביר למה היא משמשת. התפריט המקוצר מאפשר לבחור בקלות אחד ממצבי הפלאש, מאקרו, טיימר, איזון לבן, ISO ועוד.

 

ה- Tough 8010 מציעה מנגנון חדש של אולימפוס הנקרא Tap Control המאפשר להציג תמונות שצולמו על ידי הקשה על גוף המצלמה. מנגנון זה אמור לסייע לתפעל את המצלמה בנוחות מתחת למים, או בזמן חבישת כפפות, ויתאים למחליקי סקי וצוללנים.

 

בנוסף, אולימפוס שילבו במצלמה טכנולוגיה לשיפור וגיוון התמונות כמו: מצב ה- Beauty Mode, המחליק את פני המצולמים ומעלים פגמים וכתמי עור, מצב ה- Perfect Shot המאפשר לראות איך מצבי הצילום הקיימים במצלמה משפיעים על התמונה, טכנולוגית Shadow Adjustment, החושפת יותר פרטים בצל ובסביבה חשוכה, מנגנון זיהוי פנים, המזהה עד 12 מצולמים ומתאים את הפוקוס והחשיפה לשיפור החדות, Intelligent Auto בוחר את מצב הצילום המתאים בצורה אוטומטית בהתאם לתנאי הצילום ואפשרות להוספת אפקטים אומנותיים לתמונה.

 

כמו כן קיים מנגנון ייצוב תמונה, המשלב מייצב תמונה אופטי ו- ISO מוגבר.

 

מסך

למצלמה מסך LCD בגודל 2.7 אינץ' בעל רזולוציה סטנדרטית של 230,000 פיקסלים. למסך ציפוי אנטי רפלקטיבי מוצלח, וצפייה במסך בתנאים מוארים, אפילו מול אור שמש ישיר, מתאפשרת בנוחות הודות לכך.

 

כמו כן, המסך חסין בפני שריטות ולחות, כראוי למצלמה המתחרה בקטגורית המצלמות הקשוחות. תמונות שצולמו נראות טוב וברור על המסך, ומאחר ואין עינית אופטית הוא הדרך היחידה לצפייה באובייקטים לפני הצילום.

 

זמני תגובה

 • מרגע הדלקת המצלמה ועד האפשרות לצלם תמונה ראשונה מדדנו זמן איטי של 3.5 שניות.
 • מרווח הזמן בין צילום לבין האפשרות לצלם תמונה נוספת: נמדד על זמן איטי של 4 שניות ללא פלאש ו- 4.5 שניות עם פלאש.
 • Shutter lag - הזמן העובר בין הלחיצה ועד שהמצלמה שומרת את התמונה הוא 0.25שניות, עם פוקוס מקדים- זמן סביר לקטגוריה.

 

איכות תמונה

איכות התמונות שצילמנו באור יום ובתנאי תאורה מוארים טובה אך לא מצוינת, מאחר ובחלק מהתמונות החדות לא היתה גבוהה. צבעים נראו די מדויקים, ופני מצולמים נראו טבעיים. תמונות שצולמו בסביבה חשוכה או כהה לוו ברעש ניכר, ואיכותן היתה נמוכה.


 

 

במצב אוטומטי המצלמה ממהרת להשתמש בפלאש גם בתנאי תאורה מוארים, מה שגרם פעמים רבות לחשיפת יתר.

 

ביצועי ה- ISO של המצלמה אינם מרשימים, והמצלמה מתקשה לצלם בסביבה לא מוארת או חשוכה. טווח ה- ISO של המצלמה, המאפשר להגדיר את רגישות החיישן לאור נע בין 64-1600.

 

בטווחי ISO 64-100 התמונה נקייה מרעש, ב- ISO 200 אפשר להבחין ברעש, וב- ISO 400 הרעש כבר מורגש וניכר. ב- ISO 1,600- 800 הרעש חזק מאוד והתמונה אינה שמישה.

 

למצלמה 3 מצבי מאקרו הכוללים: מאקרו, סופר מאקרו ו- LED סופר מאקרו המפעיל נורת לד ומתאים לתנאי תאורה נמוכה. מצב הסופר מאקרו סיפק תמונות חדות וטובות.


  

צילום וידאו

מעבר לצילום וידאו מתבצע בקלות על ידי כפתור יעודי (אדום) בגב המצלמה. ה- Tough 8010 מאפשרת צילום ברזולוציית HD720p בזמן המוגבל ל- 29 דקות. צילום וידאו מתאפשר גם ברזולוציה נמוכה יותר ללא הגבלת זמן.

 

איכות צילום הוידאו טובה וחדה, וכמות הרעש בקטעי וידאו שצילמנו היתה נמוכה. צילמנו עם ה- Tough 8010 דגים בבריכה מתחת למים, ואיכות הוידאו הפתיעה לטובה. אלו העוסקים בספורט מים ללא ספק יהנו מהיכולת של המצלמה.

 

זום ועדשה

למצלמה עדשה רחבה המקבילה ל- 28 מ"מ המתאימה לצילומי נוף, ארכיטקטורה וצילומים קבוצתיים. הזום האופטי בגודל 5x ובנוסף קיים זום דיגיטלי 5x, אך כהרגלנו אנו ממליצים שלא להשתמש בו מאחר ואיכות התמונה יורדת משמעותית.

 

עדשת המצלמה איטית עם מפתח צמצם מקסימלי קטן יחסית של 3.5 - 5.6, המאפשר להכניס כמות אור קטנה מזו של מצלמות עם עדשה מהירה יותר, ואינו מסייע לצילום בתנאי תאורה נמוכים.

 

זיכרון וסוללה

ה- Tough 8010 משלבת זיכרון פנימי מרשים של 2 ג'יגה, המאפשר לצלם כמות גדולה של תמונות ללא צורך בכרטיס זיכרון. להוספת נפח תוכלו להשתמש בכרטיסים מסוג SD/SDHC.

 

מקור הכוח של המצלמה הוא סוללת ליתיום איון, הנטענת בחיבור למחשב או על ידי מתאם לחשמל. אולימפוס מצהירים על אפשרות לצלם 200 תמונות בטעינה אחת. בבדיקות שלנו הצלחנו לצלם 160 תמונות ומספר קטעי וידאו באיכות HD עד שהסוללה התרוקנה. כמות סבירה בלבד. 

 

עוד ב-tigo: שליחת תמונות בקלות בדואר האלקטרוני 

 

סיכום

אולימפוס Tough 8010 היא מצלמה קשוחה מאוד, שהעוסקים בפעילויות ספורטיביות וצילום מתחת למים יפיקו ממנה הנאה רבה מבלי לחשוש להישרדותה.

 

איכות התמונות שהמצלמה מפיקה ממוצעת בלבד, וזמני התגובה שלה די איטיים. לכן, אם אין לכם עניין במצלמת אקסטרים, תוכלו למצוא מצלמות שאינן קשיחות עם איכות תמונה ומחיר טובים יותר.

  

אולימפוס Tough 8010Mju

מחיר: 2499 ש"ח

ציון:


 

 

בעד: קשיחה ועמידה ביותר, מנגנון Tap Control המציג תמונות שצולמו על ידי טפיחה על גוף המצלמה, עדשה רחבה, וידאו ברזולוצית HD

נגד: זמן סוללה סביר, איכות תמונה ממוצעת, זמני תגובה בינוניים, מחיר יקר

שורה תחתונה: קשוחה וחזקה אבל ממוצעת

 

מפרט טכני

 • 14 מגה-פיקסל
 • מסך מסך ענק 2.7", HyperCrystal II למניעת השתקפויות
 • זום אופטי X5 עם עדשה רחבה 28 מ"מ
 • צילום וידאו ב-720p כולל סאונד
 • 19 תוכניות מוגדרות, לרבות דיוקן, נופים, ספורט, נרות ועוד
 • Dual Image Stabilisation – מייצב תמונה כפול למניעת טשטוש
 • YouTube: העברת תמונות וסרטים לאתר יו טיוב בשתי הקשות בלבד.
 • Shadow Adjustment: תוכנית לתיקון צללים והשלמת תאורה.
 • מימדים: 98.3 x 63.6 x 23.9 mm מ"מ, משקל: 215 גרם.
 • כרטיס זיכרון SD
 • In-Camera Manual – מדריך הפעלה במצלמה
 • תפריטים בעברית.
 • טעינה מ-USB

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים