שתף קטע נבחר

התנועה האיסלאמית: להחרים מוצרי ההתנחלויות

הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית פותח בקמפיין - בערבית ובעברית - ומסביר כי ההתנחלויות הן מכשול לשלום. אז מעתה לא ימכרו יותר מוצרי התנחלויות במגזר? "אי אפשר לדרוש זאת מכל אחד - הקריאה מיועדת בעיקר לעולם"

הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הצטרף הבוקר (יום ד') למדינות ערב ולרשות הפלסטינית, וקורא גם הוא להחרים מוצרים המיוצרים בהתנחלויות. הקריאה מופנית לציבור הישראלי הערבי והיהודי כאחד, כשהנימוק העיקרי לכך הוא שההתנחלויות מעכבות את תהליך השלום.

 

הבוקר משיקים ראשי ראשי הפלג קמפיין דו-לשוני, בעברית וערבית, ובו שמותיהם של מאות מפעלים הנמצאים בהתנחלויות, בין היתר באזורי התעשייה ברקן, עטרות ומעלה אדומים. "אנחנו רוצים שיהודים וערבים ייקחו צעד ביחד על מנת לקדם את השלום", אמרו בתנועה האיסלאמית.

 

על התוכנית  שקדו בשבועות האחרונים בעמותת "אעמאר", שפועלת מטעם התנועה האיסלאמית הצפונית. "אין לנו משהו אישי נגד המפעלים עצמם ונגד בעליהם. אם יעברו לחיפה או לכל מקום אחר - אין לנו בעיה עם זה", אומר עו"ד עומר חמייסי, אחד מהוגי התוכנית. "כל עוד הם פועלים בהתנחלויות, על פי מה שקבע בית המשפט הבינלאומי בהאג - זו עבירה חמורה, ולפיכך הם עבריינים".

 

הפרסום בשפה הערבית יחל כבר היום, ובימים הקרובים תפיץ התנועה מודעות פרסום גם בשפה העברית. "אנחנו רוצים לקחת צעד ביחד, וחושבים שיהודים וערבים צריכים לתמוך בכך", מוסיף חמייסי. "ההתנחלויות הן אלו שתוקעות את תהליך השלום, וחרם עליהן הוא לטובת כולם".

 

לקריאה מצטרפים גם בעמותת איתג'א, המאגדת את כל

הארגונים האזרחיים של החברה הערבית בישראל. "אנחנו קוראים לחרם והטלת סנקציות על ישראל", אומר מנכ"ל העמותה, אמיר מחול. "זו הדרך היחידה שלנו להפעיל לחץ מתמיד על נגד ישראל ומדיניותה".

 

האם המכולות והקמעונאים במגזר יעמדו בחרם ולא יציבו מוצרים מהתנחלויות על המדפים? "אני בטוח שתמצאו אינספור דברים, ולכן אצלנו הקריאה היא בעיקר לעולם", הסביר מחול. "זה נכון שזה צריך לקרות גם כאן, אבל אי אפשר לדרוש מכל אדם ללכת ולבדוק היכן זה יוצר. בעולם זה יותר ברור, ולכן אנחנו בוחרים להפעיל את הלחץ עליהם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שורפים מוצרי התנחלויות ברשות הפלסטינית. ארכיון
צילום: AP
מומלצים