שתף קטע נבחר

רוצה לצלם במשפט? קבל אישור מקרובי הרוצח

יוסי נונו, שהואשם בתקיפה מינית של נערה בת 14 עליה שמר, הובא שוב לבית המשפט. מי שרצה לצלם אותו נזקק לאישור של קרובי משפחתו - שהפכו לסדרנים. שוטרים ומאבטחים לא היו שם

מי שומר על הסדר בבית המשפט? בני משפחתו של הרוצח ועבריין המין, יוסי נונו, הצליחו להוכיח כבר פעמיים שהם אלה ששולטים בבית משפט השלום בכפר-סבא ועל פיהם יישק דבר. הם מטילים אימה על כתבים וצלמים, והכל תחת אפם של אנשי משמר בית המשפט והמשטרה. ומה אומרים בהנהלת בתי המשפט? שאלה טובה. חפשו בפסקה האחרונה.

 

בשבוע שעבר נעצר נונו, בן 70 מהרצליה, בחשד שביצע מעשים מגונים בנערה בת 14, עליה השגיח לאחר שזו אושפזה בעקבות ניסיון התאבדות. ביום חמישי בשבוע שעבר הוא הובא לבית משפט בכפר-סבא לדיון בהארכת מעצרו. לבית המשפט הגיעו גם בני משפחתו, שעשו הכל כדי למנוע מאנשי התקשורת לסקר את הארכת המעצר ולצלם את החשוד - שממילא הסתיר את פניו.


נונו, בדיון בשבוע שעבר (צילום: עידו ארז)

 

 בני המשפחה איימו, דחפו ונהגו באלימות כלפי אנשי התקשורת. הם היו אלה שהורו למי שלא מצא חן בעיניהם לצאת מן האולם. אחד מהם עמד בכניסה לבית המשפט ובדק את הנכנסים, במטרה למנוע כניסת צלמים ואנשי תקשורת.

 

אותם מראות חזרו על עצמם גם היום, באותו בית המשפט, בזמן שהוגש נגד נונו כתב אישום על תקיפה מינית. גם הפעם, תוך שימוש באיומים על אנשי התקשורת, עשו בני המשפחה הכול כדי למנוע מלצלם את הנאשם. "מה שקרה בשני האירועים היה מפחיד, אפילו מפחיד מאוד לאור הנוכחות והאיומים מצד בני משפחתו של החשוד. היה מפחיד יותר כיוון שכל כוחות הביטחון שנמצאים בבית המשפט לא נוקפים אצבע", אמר אחד מהצלמים.

 

לצלמים לא נותרה ברירה אלא לעזוב את המקום. אבל בני המשפחה לא הסתפקו בכך, והם רדפו אחרי כמה מהם מחוץ לאולם.

 

באירוע, ביום חמישי בשבוע שעבר, ראה שוטר את ההשתוללות של בני המשפחה, אך למקום לא הוזעקו שוטרים נוספים. גם אנשי משמר בית המשפט לא טרחו להזעיק משטרה, על מנת למנוע את האיומים והתקיפות. התמונה חזרה על עצמה היום. הפעם, איש בבית המשפט לא טרח להזמין את המשטרה או לפחות להיערך מראש לנוכח ניסיון העבר.

 

בניגוד למקרים אחרים, בהם בני משפחות של עברייני מין מתנערים מהם, הפעם הגיעו בני משפחתו של נונו לאולם בית המשפט כדי

 לתמוך בו. "עבריין מין בכלא הוא העבריין הנחות ביותר. בדרך כלל עברייני מין מוגדרים טעוני הגנה, כדי למנוע מעבריינים 'רגילים' לפגוע בהם. כל עבריין מין שנמצא בכלא יודע את מקומו הנחות, במיוחד עברייני מין שתקפו ילדים" אמר אסיר לשעבר.

 

בעקבות ההשתוללות של בני המשפחה, התקשר אחד העדים למשטרה וכשנשלחה ניידת התברר שאנשי התקשורת, שחששו לחייהם, כבר עזבו.

 

מהנהלת בתי המשפט לא נמסרה תגובה לאורך כל היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי נונו. הסתיר את פניו
צילום: עידו ארז
מומלצים