שתף קטע נבחר

נתב"ג: טייס מטוס ריסוס התקרב למטוס נוסעים

זמן קצר לפני שמטוס נוסעים מאיטליה היה אמור לנחות בנתב"ג, חצה טייס מטוס הריסוס את מסלול הנחיתה. פקחית, שהבחינה במתרחש, קראה לטייס האיטלקי להאט את מהירותו

שוב אירוע בטיחותי ליד נמל התעופה בן-גוריון: טייס מטוס ריסוס, שלא שעה לאזהרות מגדל הפיקוח, חצה הערב (יום ד') מסלול נחיתה, שבו היה אמור לנחות זמן קצר לאחר מכן מטוס עמוס בנוסעים של חברת אלאיטליה.

 

סמוך לשעה 18:00 טס טייס מטוס הריסוס באזור נתב"ג. הוא לא נשמע להוראות מגדל הפיקוח, וחצה את אחד ממסלולי הנחיתה. קודם לכן הובהר לו שלא לטוס מעל המסלולים, בשל תנועת מטוסי הנוסעים.

 

בשלב מסוים פנה טייס מטוס הריסוס מזרחה, לאזור שבו היה אמור לנחות המטוס האיטלקי. פקחית טיסה הבחינה במטוס הקל וביקשה מטייס המטוס האיטלקי, שהיה אז באזור קו החוף, להאט את מהירות הטיסה. מטוס הנוסעים נחת בשלום כמה דקות לאחר שמטוס הריסוס עזב את האזור. 

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי "בעקבות התגובה המהירה של מגדל הפיקוח, שזיהה את הקרבה בין המטוסים, נשמר המרחק האנכי התקני - 1,000 מטר

 בין המטוסים. בעקבות אירוע הבטיחות, רשות שדות התעופה העבירה דיווח מיידי לרשות התעופה האזרחית על מנת לבצע בירור מיידי מול טייס הריסוס ולחקור את נסיבות האירוע". ברשות שדות התעופה שיבחו את תגובת הפקחית, שמנעה אירוע בטיחות חמור יותר.

 

יצויין כי כיום מהוות הפקחיות במגדל הטיסה בנתב"ג כ-15% מסף צוות הפקחים, כאשר עד לפני 14 שנה לא היו כלל פקחיות, אך מאז מספרן גדל משנה לשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפקחית הבחינה בסכנה. ארכיון
צילום: רשות שדות התעופה
מומלצים