שתף קטע נבחר

היום: אולמרט ושולה זקן ייפגשו בבית המשפט

בבוקר יחל שלב ההוכחות בפרשת ראשונטורס, בה הואשמו ראש הממשלה לשעבר וראש לשכתו. בין העדים שיופיעו: יו"ר יד ושם. מקורבי אולמרט אומרים כי הפרסומים על הולילנד עשויים להשפיע על העדים: "הם לא מיומנים לנטרל עצמם מהשפעות חיצוניות"

אולמרט חוזר לספסל הנאשמים: בפעם הראשונה מאז התפוצצה פרשת הולילנד, ייפגשו הבוקר (יום ה') ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט וראש לשכתו, שולה זקן. המפגש יערך בבית המשפט המחוזי בירושלים, בפתיחת שלב ההוכחות בפרשת ראשונטורס - בה הם נאשמים. לשניים אסור לדבר, בעקבות הפרשה החדשה.

 

פרשת הולילנד הובאה לידיעת הציבור, לאחר שפרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, הודיע בדיון בבית המשפט המחוזי

 במשפט נגד השניים, כי הוא מבקש להפוך את סדר הפרשות ולהתחיל ב"ראשונטורס", במקום "מעטפות הכסף" ומרכז ההשקעות.

 

אברבנאל הצהיר במהלך הדיון, כי יש פרשה חדשה בה מעורבים זקן ואולמרט, ואליה קשורים גם עדים מפרשת ראשונטורס וטלנסקי, ולכן יש להפוך את סדר הפרשות עד שתתברר התמונה המלאה בפרשה החדשה.

 

זקן, שנעצרה עם שובה לארץ ושוחררה, חשודה כי העבירה יותר ממיליון שקלים לאולמרט ולקחה לעצמה מאות אלפים, בתמורה לקידום פרויקט הולילנד. זקן חשודה גם בשיבוש חקירה. אולמרט עדיין לא נחקר בפרשה. 

 

היום אמורים להעיד בבית המשפט מספר ראשי ארגונים - ביניהם: אבנר שלו מיד ושם, שעיה בן-יהודה מיד ושם ויצחק איתן, יו"ר

 האגודה למען החייל לשעבר ואנשים נוספים הקשורים לארגונים, שעל פי כתב האישום, אולמרט ביקש מימון ממספר כפול ואף משולש מגופים אלו.

 

עבור אולמרט, שייתכן שיוגש נגדו גם כתב אישום בפרשת המינויים הפוליטיים - בכפוף לשימוע - יהיה זה עוד יום קשה.

מקורביו אמרו ל-ynet: "כל העדים שיופיעו בבית המשפט, נחשפו לכותרות לגבי אולמרט ומעורבותו כביכול בפרשת הולילנד. סביר להניח שיש לכך השפעה חיצונית פסולה ועדותם תהיה נגועה. אותם עדים קוראים עיתונים ולא מיומנים לנטרל עצמם מהשפעות חיצוניות, בשביל זה צריך להיות לא אנושי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט וזקן. לא יוכלו לדבר הפעם
צילום: אמיל סלמן הארץ
מומלצים