שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גם בגביע המדינה: המשטרה הכתה אוהדים
  אירוע חצי גמר גביע המדינה בר"ג לא הסתיים בצורה חלקה: אוהד הפועל ת"א לא הורשה להיכנס לשער 1 על אף שהחזיק כרטיס, והוכה על ידי שוטרים: "לרגע תהיתי אם אצא משם בריא ושלם. איבדתי את אמוני במערכת אכיפת החוק"

  אירוע חגיגי התקיים באצטדיון הלאומי ברמת גן ביום שלישי האחרון - חצאי גמר גביע המדינה שהפגישו את הפועל ת"א ועירוני רמת השרון ואת בני יהודה ומ.ס. אשדוד. על אף שלא נרשמו אירועים חריגים ביציעים, בהם נכחו קרוב ל-30 אלף צופים מאושרים יותר ומאושרים פחות, משטרת ישראל לא השכילה לנהל את האירוע ללא מקרים חריגים.

   

   

  אוהד הפועל ת"א - עו"ד נועם לוי, בן 38, העביר היום (ה') מכתב למח"ש עם העתק לשר המשפטים, מפכ"ל המשטרה ויו"ר ההתאחדות לכדורגל, בו הוא מתאר איך הוא ובנו הוכו על ידי שוטרים באצטדיון ללא כל סיבה מוצדקת.

   

  "לקחתי את בני בן ה-6, יחד עם זוג נוסף וילדיהם בני ה-7 וה-10 למשחק לאחר שרכשנו כרטיסים במיטב כספינו", מגולל עוה"ד לוי. "בני וילדי חברי נכנסו לאיצטדיון מספר דקות לפנינו, והמתינו לנו במקום קבוע מראש בתוך האצטדיון. בהגיענו לכניסה לשער 1, המקום אליו נועדו כרטיסינו ולאחר שילדינו נכנסו כבר פנימה, סגרו לפתע שוטרי היס"מ וכן הקצין שהיה עימם, את שער הכניסה והודיעו כי לא תתאפשר יותר כניסה למחזיקי כרטיסים ליציע הואיל והיציע מלא".

   

  אוהדי הפועל ת"א. לוי: "בגלל הסיפור הזה בני לא יגיע לדרבי" (אלי אלגרט)

   

  "סיפרתי לשוטרי היס"מ כי הילדים שוהים בתוך המגרש וממתינים לי ולזוג חבריי, וביקשתי כי לכל הפחות יתאפשר לי להוציאם. יש לציין כי בקשתי הייתה בטון דיבור רגוע, כאשר כל רצוני הינו להימנע מעימות ולהוציא את בני בן ה-6 אשר המתין לאביו. השוטר השיב: 'לא מעניין אותנו אתה והילדים שלך והסיפורים שלך, איזה מן אבא נותן לילדיו להיכנס לבד למגרש כדורגל?'.

   

  "אמרתי לאותו שוטר, כי אם אינו מאמין לי, אשמח באם יתלווה אליי פנימה וביחד נוציא את הילדים. לבקשתי זו נעניתי: "אני לא עובד אצלך" ובמקביל הורה הקצין בשטח לשוטרי היס"מ 'ליישר קו, להחזיק ידיים' ולהתקדם קדימה תוך דחיפת כל הנמצא בדרכם!

   

  "בשלב זה החל השוטר לדחוף אותי ולהכות אותי, ללא שום התגרות מצידי. הכעס והזעם אשר שטף את פניו היו פשוט מפחידים ולרגע תהיתי אם אצא משם בריא ושלם. חבריו השוטרים, אשר ראו את חברם מתנפל עליי ועל הורי שני הילדים הנוספים, הצטרפו ל"חגיגה" והחלו אף הם לגדף ולדחוף, מבלי לדעת בכלל למה.


  אלמוג אבשלומוב. אוהד מכבי ת"א שהוכה ע"י שוטרים (עוז מועלם)

   

  "ביקשתי את פרטי השוטרים המעורבים על מנת לפנות בתלונה כנגדם למח"ש. יש לציין כי שוטרי היס"מ אינם עונדים תגי זיהוי שמיים על מדיהם כמתחייב, כנראה על מנת שלא יזוהו בביצועם עבירות חמורות כנגד חפים מפשע (בדומה ל"משטרות החשאיות" למיניהן המוכרות לנו רק מסיפורים על המשטרים האפלים של פעם).

   

  "כשביקשתי את פרטי השוטרים, הודיע לי הקצין שהיה עימם כי אני עשוי להיעצר. בשלב זה הודעתי לאותו קצין כי הנני עורך דין וכי אם איעצר בנסיבות אלה, יהיה זה מעצר לא חוקי וכי אשמח להיות מובא בפני שופט על מנת לספר את הגרסה לאשורה לאירועים שהתרחשו.

   

  "הקצין נבהל קצת וניסה לשכנע את הח"מ כי האירוע הסתיים ואין צורך בלקיחת פרטי השוטרים, דבר העשוי שוב 'לחמם את האווירה' כדבריו. בסופו של דבר יצאו הילדים החוצה והצטרפו אלינו, לא לפני שהבן שלי חטף מכה ברגלו מאחד השוטרים ואילו ילדתו בת ה-7 של חברי זכתה לחבלות וסימנים כחולים על ידה כתוצאה מאחיזתו של אחד השוטרים בידה!".


  ניידת משטרה. "החומר הועבר למח"ש" (דורון גולן)

   

  "בני בן ה-6 הודיע שלא יתקרב יותר למגרשי הכדורגל"

  מן הראוי לציין כי שער 1 באצטדיון ר"ג לא היה מלא עד אפס מקום באותו המשחק וכי גם אנשי ההתאחדות ראו כי לפחות 200 כסאות היו ריקים הן ביציע העליון והן ביציע התחתון.

   

  "אין צורך להיות גאון על מנת להבין כי באם היציע מלא עד אפס מקום ואילו מחוץ לאיצטדיון

  נותרו אנשים רבים עם כרטיסים, הרי שנכנסו ליציע אנשים אשר אינם בעלי כרטיסים מתאימים", כתב לוי במכתבו. "המשטרה, במקום להוציא את אותם אנשים אשר נכנסו ללא כרטיסים מתאימים, בחרה בדרך הקלה, למנוע מאנשים שומרי חוק, אשר רכשו כרטיסים במיטב כספם, מלהיכנס לאיצטדיון".

   

  לוי חותם את מכתבו באופן הבא: "בני בן ה-6, אשר השתדל שלא להפסיד אף משחק כדורגל של קבוצתו בשנתיים האחרונות, הודיע לי כי לא יתקרב יותר למגרשי הכדורגל. אני, בגיל 38, איבדתי באופן מוחלט את אמוני במערכת אכיפת החוק. לבני זה קרה בגיל 6! כל הכבוד למשטרת ישראל ולעומדים בראשה!".

   

  לוי הוסיף ואמר ל-ynet כי: "בגלל הסיפור הזה הבן שלי הודיע שהוא לא רוצה ללכת לדרבי. הסברתי לו שהוא לא עשה שום דבר לא בסדר ולא יכול להיות שהמשטרה מרביצה לאנשים בלי כל סיבה".

   

  מהמשטרה נמסר כי: "החומר הועבר למח"ש ולפיכך אנו מנועים מלהגיב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים