שתף קטע נבחר

"שינוי" בקדימה? לבני תתקוף ה"כניעה לחרדים"

בסביבתה של יו"ר קדימה הסבירו כי החליטו לנצל את התגברות המתיחות בין חילוניים לחרדים כדי לגייס תמיכה רחבה במפלגה, ולתקוף את ראש הממשלה על "חולשתו והתקפלותו" מולם

הקרע בין חילוניים לחרדים שוב מעמיק - ובאופוזיציה קופצים על המציאה. ל-ynet נודע כי יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, מתכוונת לפתוח בשבועות האחרונים במסע הסברה תקיף נגד נציגי הסיעות החרדיות בכנסת ונגד ראש הממשלה עצמו - על "חולשתו של נתניהו וכניעתו לחרדים".

 

בין היתר, צפויה לבני להאשים את חברי הכנסת החרדים בסחטנות ובדאגה לאינטרסים הצרים של המגזר שבחר אותם לתפקיד בלבד. יו"ר האופוזיציה תטען כי אותה התנהלות פוגעת, מלבד בכלל האוכלוסייה, גם בציבור החרדי עצמו - וגורמת לישראלים להתרחק מן הדת ומהיהדות בשל תחושת המיאוס מאותם פוליטיקאים.  

 

בסביבתה של לבני ראו בהתרחשויות האחרונות הזדמנות לקרוץ לציבור החילוני שעמדותיו ממוקמות במרכז המפה הפוליטית. "מפלגה בעלת אג'נדה חילונית לא קיימת כיום. קדימה היא מפלגת מרכז שנמצאת בקשר עם כלל הציבור, כולל החרדים, והמתקפה נגד הפוליטיקאים האלה אינה מופנית נגד הציבור החרדי עצמו".

 

בין היתר, מתכננים בקדימה להגיש הצעת אי-אמון בממשלה בנושא וכן הגשת הצעות חוק כלכליות וחברתיות שיעסקו בסוגיה. מקורביה של לבני ציינו כי עד כה לא גובשה תוכנית פעולה מסודרת, אך הדגישו כי במרכז הביקורת תעמוד "ההתקפלות של נתניהו", כלשונם, בהתנהלותו מול הסיעות החרדיות. "עוד לא היתה ממשלה בישראל שנתנה כל-כך הרבה לחרדים כמו ממשלת נתניהו - רק כדי לשמור על שקט בקואליציה", האשימו בסביבת יו"ר קדימה. 

 

היו גם מי שגילו התנגדות למהלך המתכונן. בכירים במפלגה מתחו ביקורת על לבני, וטענו כי "מדובר בטעות - כיוון שלא ברור למה היא צריכה להסתכסך עם כולם או איך זה יעזור לקדימה, גם אם היא תזכה בבחירות".

 

Read this article in English 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. אסטרטגיה חדשה?
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים