שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל: שקרים בתערוכה של צילומי מים בארה"ב
  תערוכה של נשיונל ג'יאוגרפיק אינה פוליטית - עד שזה מגיע לישראל. לצד הצילומים מהכנרת, ים המלח והגדה המערבית נכתבו תיאורים שלטענת הקונסול "מייצרים פיקציה שערורייתית"
  ישראל גונבת מים מהסורים, מונעת אותם מהפלסטינים ואפילו מהאתר שבו הוטבל ישו לנצרות. כך נקבע בתערוכת צילומים של "נשיונל ג'יאוגרפיק" בלוס-אנג'לס, המוקדשת לנושא מים בעולם, כשבדלת האחורית הוכנסה בה פוליטיקה אנטי-ישראלית. מרכז אננברג לצילום בלוס אנג'לס מארח תערוכת צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק בנושא מים מהעולם כולו - תערוכה לא פוליטית, למעט שילוב של תשעה צילומים מישראל והגדה, מהכנרת, וים המלח.

   

  בצילום מחוף הכנרת נכתב כיתוב על "ישראלים נופשים בכנרת, אגם בקרבת

  רמת הגולן שמוזן ממימי נהר הירדן, שמספקים שליש מהמים הטריים לישראלים. ישראל חסמה מאז 1967 את הגישה של סוריה לקו המים". עוד מהכנרת: צילום של "פארק מים בטבריה. ישראלים נהנים ממשאב שופע באופן יחסי. דו"ח של הבנק העולמי מ-2009 קובע שהישראלים משתמשים במים פי ארבעה לנפש לעומת הפלסטינים. ישראל כופרת בזה, ואומרת שאזרחיה משתמשים בכמות כפולה בלבד".

   

  תחת צילום אחר, של אשה פלסטינית עם מכל מים, נכתב כי המים הם "מקור לעימות בין ישראל לפלסטינים. מים הם סמל ליחסים המיוחדים ביניהם. במשך ימי הקיץ החמים, הגדה המערבית הפלסטינית, המוגבלת למעיינות רדודים על-ידי הכיבוש הישראלי. הפלסטינים צריכים לקנות מים ממי התהום שמתחתם".

   

  ליד צילום של נוצרים משתכשכים בכנרת נכתב,

  כי עולי רגל נוצרים טובלים בירדן הנמוך, במקום שישו הוטבל לנצרות על פי האמונה. "כשמים טריים מוטים לעבר הערים והכפרים בצפון, ברצועת החוף הזו אין כמעט מים נקיים". בצילום אחר מאותו אזור נכתב: "כשעולי רגל טובלים, במרחק של מייל מהם שוטרי גבול ישראלים שומרים על הגדה המערבית של נהר הירדן. בצד הירדני, כנסיות ומרכז תיירים המוקדשים לאתר המסורתי של הטבלת ישו".

   

  הקונסול הכללי של ישראל בלוס-אנג'לס, יעקב דיין, שיגר מכתב תלונה לבעלים של מרכז אננברג וקבל על כך שתערוכת המים, "מנוצלת ככלי פוליטי להפיץ שקרים על חלקה של ישראל במאמץ העולמי לספק מים טריים ונקיים לשתיה. התערוכה מייצרת פיקציה שערורייתית שבה ישראל מתוארת כמי שגונבת ואוגרת מים בשעה ששכניה סובלים מבצורת. זה לא רק שקר אלא שההיפך הוא הנכון".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים