שתף קטע נבחר

אחרי שבועות של שקט: קסאם מדרום לאשקלון

בתום יותר מחודש ללא פגיעות בשטח ישראל, שוב נשמעה אזעקת "צבע אדום" במועצה האזורית חוף אשקלון. הרקטה שנורתה מצפון רצועת עזה פגעה בשטח פתוח בחולות, לא הרחק מקיבוץ. מוקדם יותר הביע חמאס מחאה על פתיחת המו"מ עם ישראל

עם צאת השבת, השקט הופר: רקטת קסאם שנורתה מצפון רצועת עזה התפוצצה הערב (שבת) מדרום לאשקלון, לא הרחק מקיבוץ בתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

אחרי שבועות של שקט בגזרה, נשמעה בכמה מקומות במועצה האזורית אזעקת "צבע אדום", והרקטה נפלה בשטח פתוח בחולות. הרקטה האחרונה שפגעה בשטח ישראל נורתה לפני יותר מחודש.

 

רכז המשק בקיבוץ שלידו התפוצצה אמר ל-ynet ש"למרות השקט הרב יחסית, לצערנו הרב אנחנו מורגלים. כאשר נשמעה אזעקת צבע אדום, רצנו אני והבנות לממ"ד וכך עשו גם כל תושבי הקיבוץ. גם השקט לא מפחית מעוצמת היכולת שלנו להתארגן במהירות, ולצערנו זה המצב איתו אנו חיים".

 

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר כי למרות השקט - במועצה ממשיכים כל העת בתרגילים: "לפני שבוע הוקפצה כיתת כוננות בשל התרעה לחדירה. התברר שזה היה לשווא, אבל האירוע הראה שאנו מוכנים היטב.

 

"אנו ממשיכים להיות דרוכים כל הזמן וגם הרקטות שנופלות בשטחים פתוחים אולי יגיעו גם לבתים", הוסיף פרג'ון. "אני סבור כי כל עוד אין לנו הסדר והסכם עם הפלסטינים, ירי הרקטות ימשך. מבצע עופרת יצוקה עדיין לא נחתם, גם עם לבנון, איתה יש הסכם מסוים והשגה בינלאומית, יש יחסית שקט אך מדי פעם ירי".

 

ביום שני הקרוב יתקיים דיון ראשון בעתירה שהגישו עיריית אשקלון וועד ההורים בנושא מיגון מוסדות החינוך בעיר, שהמדינה מסרבת לממן. העותרים טוענים כי סגן שר הביטחון הבטיח תקציב בנושא, אך השר אהוד ברק חזר בו. מועצת התלמידים בעיר פתחה במחאה וחבריה החלו לאסוף תרומות בקניונים לרכישת מיגוניות בבתי הספר.

 

בחמאס נאבקים בירי - אבל עד כמה?

לפני כחודש כינסה ממשלת החמאס בעזה את הארגונים הפלסטינים ברצועת עזה ודרשה מהם שוב להימנע מירי רקטות לישראל, כדי לא לתת לה הזדמנות להסלים את פעילותה הצבאית. ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, אמר אז כי יש למנוע פגיעה באינטרסים הפלסטיניים. אך ברקע לירי היום -

 קריאת חמאס לרשות הפלסטינית ולפתח להימנע מפתיחת המשא-ומתן העקיף עם ישראל, אותה אישר היום בצהריים הוועד הפועל של אש"ף.

 

בהודעת הגינוי של חמאס להחלטה נאמר כי מדובר ב"דקירה בגב של עמנו", ונטען כי השיחות יהיו חסרות טעם ורק יעניקו לישראל כיסוי לבניית התנחלויות נוספות.

 

שלטון החמאס בעזה עשה לאחרונה מאמצים לרסן את הארגונים מחשש להסלמה, אולם לא כולם סרים למרותו. אנשי הזרם הסלאפי המזוהה עם אל-קאעידה, שנטל אחריות למרבית ירי הרקטות מאז מבצע "עופרת יצוקה", לא השתתפו אז בפגישה. אנשי ביטחון הפנים של החמאס מנהלים מרדף אחרי חוליות הארגונים הסלאפים השונים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטת קסאם (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים