שתף קטע נבחר

ברק: לא לקפוץ מהגג; יחימוביץ': ואם זו קומה 31?

רמת הדיון בישיבת סיעת העבודה הלכה וצנחה, והח"כים כבר לא טורחים להסתיר את היריבות הפנימית. בן-אליעזר איים להפסיק לבוא לישיבות: "אנחנו 13 מפלגות בתוכנו. הרסנו במו ידינו את המפלגה. בסיעה כל ממזר מלך וכל ממזרה מלכה"

בן-גוריון, כצנלסון וארלוזרוב שבים ומתהפכים בקבריהם. היריבות הפנימית במפלגת העבודה הגיעה היום (ב') לשיאים שלא נראו מאז הפיצול בשנות ה-60. בישיבת הסיעה בצהריים הוחלפו דברים קשים בין שרי הממשלה לח"כים המתנגדים לישיבה בה, ורמת הדיון הלכה וצנחה.

 

כרוניקה של התפוררות מפלגתית - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

הטונים הצורמים החלו לקראת סיום ישיבת הסיעה בצהריים, אז הציע יו"ר הסיעה, שר החקלאות שלום שמחון, לקיים בשבוע הבא דיון מדיני, לאחר שנדחה כמה פעמים בעבר. שלי יחימוביץ' היתה הראשונה לצאת נגד הדיון. "אל תעשו מאיתנו צחוק", אמרה הח"כית לשמחון וליו"ר המפלגה ושר הביטחון, אהוד אהוד ברק. "אל תעשו הצגות אם לא ברור מה יהיה בדיון המדיני".

 

ברק ניסה להרגיע אותה. "זה לא או שחור או לבן", השיב. "אפשר להחליף דעות, לשמוע דעות. זו מטרתה של הסיעה. זה לא הכל לקפוץ מהגג או כלום". יחימוביץ' לא התאפקה ועקצה את ברק על רקע מגוריו במגדלי אקירוב: "כן, אלא אם אתה גר בקומה 31".

 

שקט השתרר בסיעה, ונראה היה שההערה חלפה מעל לראשו של היו"ר. לאחר מכן דיברו שני ה"מורדים" הקולניים ביותר נגד מנהיגותו של ברק, איתן כבל ועמיר פרץ. "צריך להבין מה המשמעויות של הדיון לפני שעושים אותו", ביקש פרץ, שר הביטחון לשעבר.

 

שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר שבתחילה שתק במהלך חילופי הדברים, התקשה בסופו של דבר להתאפק, ופתח במונולוג קשה נגד חברי סיעתו האופוזיציוניים: "בגילי המופלג אני יכול להגיד שמה שאנחנו עושים פה זה לקלקל לעצמנו. אנחנו 13 מפלגות בתוכנו. הרסנו במו ידינו את מפלגת העבודה. בגלל גילי ומעמדי, אנשים באים להתייעץ איתי. בקדימה המחלוקת פי עשר גדולה יותר מאשר פה, האמינו לי. אפשר לשמור על המחלוקת בבית. לפעמים אני מקנא בהם. אצלנו כל אחד אומר מה שהוא חושב בלי מעצורים".

 

"לפעמים אני מת לספר לכם מה אני עושה במשרד", הוסיף, "אבל יש פה סתימת פיות". הוא הזכיר את "העבודה המדהימה שבוז'י או ברוורמן או ברק עושים", ואיים כי "אם ישיבות הסיעה ישמיכו להיות ישיבות בלי שום תוחלת אפסיק להגיע. זה לא כדי לסמן 'וי'. את הנושא המדיני צריך ללבן, הוא הראשון במעלה. בסיעה נהפך כל ממזר למלך, וכל ממזרה למלכה".

 

"סיעה צריכה לעבוד יחד, כגוף אחד", הטיף מוסר לחבריו. "גם אם יש מחלוקות, צריך להשאיר אותן בתוך הבית ולא לשרוף אותו. למצוא את המאחד ולא המפריד. אני צריך את הח"כים במאבקים לצדי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אל תעשו מאיתנו צחוק". יחימוביץ'
צילום: גיל יוחנן
"בגילי המופלג". פואד
צילום: עופר עמרם
"לא שחור או לבן". ברק
צילום: ירון ברנר
מומלצים