שתף קטע נבחר

טורקי חשוד בטרור עצור בישראל; ארגונו מאיים

עיזאת שהין, פעיל בארגון היוזם משטי סיוע המוניטריים לעזה, עצור זה שבועיים בידי השב"כ, שם מדגישים כי מעצרו אינו קשור לפעילותו ההומניטרית בארגון, אלא לקשריו עם גורמים בגדה

אזרח טורקיה נעצר על ידי השב"כ לפני כשבועיים, בעת שעבר מבית לחם לירושלים - כך הותר היום (ב') לפרסום. האיש, עזאת שהין, פעיל בארגון פרו-פלסטיני בינלאומי ששהה בחודשים האחרונים בגדה המערבית, חשוד שפעל בגדה המערבית מטעם הארגון - שפעילותו בישראל אסורה מאז 2008 - ובמסגרת זאת אף עמד בקשר עם גורמי טרור.

 

ראש הארגון שבו חבר שהין, בולנט יילדרים, איים כי "אם חברנו לא ישוחרר, אנחנו נפרסם הכל על פעולותיה המלוכלכות של ישראל - המודיעין הישראלי עוצר וחוקר אנשים בטורקיה, ואנחנו נדווח על כל זה לציבור".

 

שהין נכנס לישראל בנובמבר האחרון ונעצר ב-27 באפריל. עד היום, היה דבר מעצרו אסור לפרסום. במערכת הביטחון לא מסרו פרטים נוספים על העילה למעצר, מלבד זאת שהוא "חשוד בסיכון הביטחון הציבורי". מעצרו הוארך בבית משפט צבאי, עד יום חמישי הקרוב.

 

שהין הוא חבר בארגון הטורקי בעל הזיקה האיסלאמית IHH, ("הקרן לזכויות אדם וסיוע הומניטרי"), מהארגונים הפרו-פלסטיניים היותר מיליטנטיים, שבין היתר מעורב בייזום משטי סיוע הומניטיריים לרצועת עזה, בניסיון לפרוץ את המצור המוטל עליה בדרך הים.

 

בארגון טענו כי מעצרו הוא צעד ישראלי שנועד למנוע משט קרוב שאמור לצאת לעזה מטורקיה ומיוון, אולם במערכת הביטחון מכחישים זאת בתוקף, ומבהירים כי המעצר קשור למגעיו עם גורמי טרור בגדה.

 

דבר המעצר דווח באתר של IHH, שם נטען כי במסגרת שהותו בגדה, למד שהין עברית באוניברסיטה העברית. הארגון קורא לממשלת טורקיה לפעול בהקדם מול ישראל כדי להביא לשחרורו. בתקשורת הטורקית דווח כי מחר מתכננים פעילים בארגונים הומניטריים שונים להפגין נגד מעצרו באיסטנבול.

 

 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משט סיוע לעזה. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים