שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפיליפינים: נראה שאקינו יהיה הנשיא הבא
  מספירת רוב הקולות עולה שהסאנטור בנינו אקינו, בנם של זוג פוליטיקאים חשובים, פתח פער ניכר מיריביו וניצח בבחירות לנשיאות. כ-15 בני אדם נהרגו בעימותים ברחבי המדינה. כמו כן, המעבר לקלפיות ממוחשבות יצר עיכובים רבים בהצבעה

  נשיא חדש, שושלת ישנה. אלא אם יקרה דבר בלתי צפוי בספירת יתר תוצאות האמת בפיליפינים, הסנאטור בנינו "נוי נוי" אקינו יהיה הנשיא הבא של האיים. מספירת 78% מהקולות עולה, כי אקינו זכה ל-40.6% לעומת 25.7% של מתחרהו העיקרי, הנשיא לשעבר ג'וזף אסטרדה.

   

  מכיוון שאין סיבוב שני בבחירות – אקינו כמעט בוודאות יחליף את גלוריה ארויו בתפקיד. אחד המתמודדים במירוץ, מנואל וילר, הודיע כי הוא מכיר בניצחונו של הסנאטור.

   

  למרות הסדר היחסי בבחירות, שהתנהלו לראשונה באמצעות מערכות ממחושבות, המצביעים נתקבלו בקשיים טכניים רבים. דבר זה אילץ אזרחים רבים להמתין זמן רב כדי להטיל את קולם, כולל אקינו עצמו שהמתין ארבע שעות ואמר: "כמעט שלא נערכו ניסויים מוקדמים, כך שנוצרו הרבה בעיות".

   

  גם אחוז ההצבעה סבל מהתקלות ועמד על 75%, כעשרה אחוזים פחות מהתחזיות.

  עוד דבר שהעיב מעט על תצוגת התכלית הדמוקרטית היה שורת מקרי ירי ופיגועים שהביאו למותם של כ-15 בני אדם ולפציעתם של 12 אחרים. למרות זאת, יש האומרים שבמדינה שאלימות פוליטית היא דבר שבשגרה – מדובר במניין נפגעים נמוך בצורה מפתיעה.

   

  הסנאטור בנינו "נוֹי-נוֹי" אקינו זוכה לתמיכה ציבורית רחבה במדינה מאז מות אמו באוגוסט אשתקד. קורסון אקינו הפכה לסמל הדמוקרטיה בפיליפינים לאחר שהובילה את ההתקוממות העממית נגד שלטונו של הרודן פרדיננד מרקוס בשלהי שנות ה-80. היא הנהיגה חוקה חדשה שהחזירה את הדמוקרטיה וכיהנה כנשיאה עד 1992.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אקינו הבן. כנראה הנשיא הבא
  צילום: רויטרס
  אקינו האם. סמל הדמוקרטיה
  צילום: רויטרס
  מומלצים