שתף קטע נבחר

פרשת הולילנד: "הגרסה של זקן לחשדות תמוהה"

במשטרה החלו להיערך בימים האחרונים לישורת הסופית בחקירת הפרשה. חוקרי יאח"ה ייצאו בשבוע הבא לארצות-הברית לגביית עדותו של יוסי אולמרט, במקביל לזימונו של אחיו, ראש הממשלה לשעבר, להציג את גרסתו

יומיים לאחר שחרורו ממעצר של אחרון החשודים בפרשת הולילנד ולקראת מה שנראה כשלב המרכזי בחקירה, חקירתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט - התייחסו היום (ג') בשיחה עם ynet גורמי אכיפה לדברים שאמרה ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, שלדבריהם "הציגה גרסה תמוהה לגבי חלק מהחשדות נגדה".

 

אותם גורמים, המעורים בחקירה, סיפרו כי במשטרה התעורר חשד שלפיו מלבד שוחד שקיבלה בדמות שיפוץ בביתה, זכתה זקן גם ברהיטים שמסרו לה יזמי פרויקט הולילנד.


אולמרט וזקן בבית המשפט, השבוע (צילום: אלכס קולומויסקי) 

 

החוקרים הגיעו לביתה של זקן, שם ביקשו ממנה לספק הסבר באשר למקורותיהם של רהיטים ספציפיים הנמצאים בו. בנוסף על כך, הציגו לפניה חשדות באשר לכספים שקיבלה היא ובני משפחתה, שלגביהם גרסה כי היא אינה זוכרת מהיכן הועברו וממי. בא כוחה של זקן, עו"ד מיכה פטמן, סירב להגיב על הדברים.

 

במשטרה ייחסו חשיבות רבה לתשובותיה של זקן לאותן שאלות, בניסיון לקבע את גרסתה באשר למקור שהעביר לה את אותם כספים. עם זאת, סיפרו אותם גורמים כי הצליחו כבר להתחקות אחרי גורם שהעביר לפחות חלק מהכסף. "כמו חלק מהחשודים האחרים בפרשה, גם היא לא זוכרת פרטים כמו איך נכנס הכסף ולאיזה גורמים הוא קשור", ציינו.

 

בהמשך לחקירה, צפויים שני חוקרי יאח"ה לנסוע כבר בשבוע הבא לארצות-הברית, לצורך גביית עדותו של יוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר, כדי לבדוק אם התגלגלו לידיו כספים הנוגעים לפרויקט הנדל"ן בירושלים - אופציה אותה הכחיש אהוד אולמרט בתוקף. לטענת גורמים המעורבים בחקירה, במקביל לחיקור הדין בחו"ל, יזומן לחקירה גם אהוד אולמרט.

 

עם ביצוע אותם מהלכים, צפויה להגיע חקירת פרשת הולילנד לישורת הסופית שלה. עד-כה זימנו חוקרי יאח"ה כ-150 עדים שונים, שהגיעו למשרדי היחידה ונשאו את עדותם בחשאי. לכך מצטרפים כ-100 חיפושים שבוצעו מתוקף צווי בית המשפט.

תוך כדי תנועה, החלו ביאח"ה כבר בימים האחרונים לערוך סיכומים של הראיות והממצאים שנאספו נגד חלק מהמעורבים שחקירתם כבר הושלמה, זאת על-מנת להגיש בהקדם האפשרי דו"ח סופי לפרקליטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולה זקן. לא זוכרת
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום אלדד רפאלי
יוסי אולמרט. יישאל לפשר ההמחאות
צילום אלדד רפאלי
פרויקט הולילנד. החקירה מתקרבת לסיומה
צילום: שלומי כהן "ידיעות ירושלים"
מומלצים