שתף קטע נבחר

22 חודשי מאסר לנהג שהרג בתאונת "פגע וברח"

אלכסנדר זייצב לא רק שלא הגיש סיוע ליהושע יגודייב שבו פגע לפני כשלוש שנים וחצי בכביש 4, הוא גם טשטש ראיות כדי לחמוק מעונש. השופטת ביקשה להרתיע, וגם שללה את רישיונו

בית משפט השלום בנתניה גזר אתמול (יום ד') 22 חודשי מאסר על אלכסנדר זייצב, בן 24 מבית-שאן, שהורשע כי פגע עם מכוניתו בהולך הרגל יהושע יגודייב בכביש 4, הרג אותו, ונמלט מהמקום. בנוסף נגזרו עליו עשרה חודשי מאסר על תנאי, ורישיונו נשלל לחמש שנים.

 

התאונה הקטלנית אירעה ב-31 בינואר 2007, כשזייצב נהג במכונית סובארו. הוא פגע ביגודייב שצעד כנראה על הכביש, ונמלט מהמקום מבלי לסייע לו. כתוצאה מהפגיעה נהדף האחרון לתעלה בצד הכביש, ונמצא במקום במקרה, כשהוא ללא רוח חיים.

 

לאחר שנמלט מזירת התאונה דאג זייצב לתקן את מכוניתו ולהסיר ממנה את סימני הפגיעה, כדי להסתיר את מעורבותו בתאונת הדרכים. למרות ניסיונותיו, בתום חקירה הוא אותר ונעצר. במהלך החקירה התברר שברכב שבו נהג היו מותקנות לוחיות זיהוי של מכונית אחרת.

 

בכתב האישום נגדו שהוגש בבית משפט השלום בנתניה יוחסו לו עבירות של הפקרה לאחר פגיעה, שינוי זהות רכב, שיבוש הליכי משפט, ונהיגה ללא פוליסת ביטוח. בבית המשפט הוא הכחיש את המיוחס לו, אך לאחר ששמעה את הראיות בתיק החליטה השופטת גלית ציגלר להרשיעו.

 

יצוין כי הוא לא הואשם ולא הורשע בגרימת מותו של הולך הרגל, משום שהתאונה התרחשה ביום גשום וכשהיה חשוך, וככל הנראה האיש צעד על הכביש והנהג לא הבחין בו, ופגע בו.

 

בעקבות הרשעתו של זייצב טענה התביעה כי מדובר בעבירות חמורות, וביקשה לגזור עליו 30 חודשי מאסר בפועל ושלילת

רישיון נהיגה למשך שבע שנים. סנגורו ביקש להתחשב במרשו, וטען כי מאז ביצוע העבירות לא נפתחו נגדו תיקים פליליים, וכי הוא חי חיים נורמטיביים תוך שהוא מתמודד עם הקשיים השונים בחייו.

 

בגזר הדין קבעה השופטת ציגלר כי בעת התאונה התנהלו נגד זייצב הליכים משפטיים בגין נהיגה בזמן שלילה ושינוי מסמכי רכב, אך הדבר לא הרתיע אותו מלבצע עבירות חמורות יותר. "אין להתעלם מחומרת העבירות, ומהצורך בענישה ראויה והולמת שתבטא את החומרה שבהן ותהווה מסר לציבור כי לא ניתן לעבור על מעשים כאלו לסדר היום", הסבירה השופטת.


פורסם לראשונה 11/05/2010 23:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
ההרוג בזירת התאונה, לפני 3.5 שנים
צילום: רענן בן צור
מומלצים