שתף קטע נבחר

מטפלת נאשמת בההתעללות בחולת אלצהיימר

מטפלת חיפאית נאשמה שהיכתה, סטרה והשליכה ניצולת שואה בת 70 על מיטתה. המעשים תועדו במצלמות, התובעת ביקשה להאריך את המעצר: "היא התייחסה לקשישה כחפץ ושק חבטות"

התיעוד המזעזע הוביל לאישום חמור. כתב אישום הוגש הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מטפלת בת 55 מחיפה, שהיכתה קשות את חולת האלצהיימר בה טיפלה. המעשים תועדו במצלמה שהציב חוקר פרטי לבקשת בני משפחתה של האשה, ותיעדו לא רק את המכות, אלא גם מקרים שבהם המטפלת גנבה כספים.

 

הנאשמת, אירנה חן מסניאשין, שימשה כמטפלת של ניצולת שואה בת 70 הסובלת מאלצהיימר. בשלב מסוים חשדו בני המשפחה כי היא גונבת כספים, ושכרו את שירותו של חוקר פרטי, תושב מרכז הארץ. החוקר הבחין בסימני אלימות על גופה של האשה והציע למשפחה לתעד את מעשי המטפלת בהרחבה. התוצאה המזעזעת היתה תיעוד של התעללות קשה ואלימה באשה הצנומה וחסרת הישע.

 

כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד לנה רזניצ'נקו מפרקליטות מחוז חיפה, מגולל בדקדקנות את ההתעללות, כפי שנראית בסרטי המעקב.

 

כך לדוגמה, האירועים ב-11 באפריל מתוארים כך: "10:04, דרכה בכוונה על רגליה של הקשישה. בשעה 10:05 הכתה את הקשישה מספר פעמים בפניה בחוזקה באמצעות אגרופה. בשעה 10:06 היכתה את הקשישה בחוזקה בגבה באמצעות מטאטא. בשעה 10:20 היכתה את הקשישה בפניה באמצעות עיתון, בעוד הקשישה מנסה להגן על פניה באמצעות ידיה.

 

"שעה 10:37 השליכה בחוזקה את הקשישה על מיטתה בחדר השינה ובעטה ברגליה מספר פעמים בחוזקה. בשעה 10:53 סטרה לקשישה בפניה מספר פעמים באמצעות כפפות גומי".

 

הפרקליטות ממשיכה ומגוללת מקרים שאירעו בימים שלאחר מכן,

ובסך הכל תועדו חמישה מפגשים בין המטפלת לאשה, שבהם היכתה אותה המטפלת באכזריות. מלבד התקיפות, תועדו גם מקרים בהם גנבה המטפלת כסף מהארון בבית, בסכומים שהסתכמו בסופו של דבר בכמה מאות שקלים. היא מואשמת בהתעללות בחסר ישע, בתקיפה ובגניבה.

 

במקביל, ביקשה התובעת להאריך את מעצר המטפלת עד תום ההליכים ונימקה: "המשיבה, שהיתה אחראית על הקשישה חסרת האונים וממונה על שלומה וטובתה, התייחסה אליה כאל חפץ ושק חבטות. ללא חמלה בליבה, ולאורך תקופה, נהגה המשיבה לדחוף את הקשישה פעם אחר פעם ולהשליכה על הספה. כל זאת, מאחר והקשישה לא ישבה כמו צמח, ולהבנתה של המשיבה, הפריעה לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים