שתף קטע נבחר

מורה בשרון חשודה ב"חינוך" בנה בהרעבה ומכות

תושבים בנתניה הזעיקו משטרה, כאשר המוזיקה בדירת השכנים היתה רועשת. הם גילו במקום ילד בן 10 מדמם, חבול בכל גופו ומורעב. "הוא נפל מאופניים", סיפרו בני המשפחה, אך האם - מחנכת בתיכון - נשברה בחקירה והודתה: זו דרכי לחנך אותו

"חושׂך שבטו שונא בנו". זה היה ההסבר שסיפקה מורה בת 42 מנתניה, לאחר שנעצרה בחשד להתעללות בבנה בן העשר שנמצא חבול, פצוע ורעב. המורה טענה באוזניי החוקרים כי זו דרכה לחנך את הילד.

 

הכל החל הלילה (יום ו') סמוך ל-2:00, כאשר השכנים התלוננו על מוזיקה בקול רם הבוקעת מאחת הדירות ומפריעה את מנוחתם. למקום יצאו שוטרי הסיור של משטרת נתניה, דפקו על דלת הבית וביקשו להנמיך את המוזיקה. יושבי הבית סירבו לפתוח ואז איימו השוטרים שיפרצו למקום.


החשודה לצד פרקליטתה. מורה, ומחנכת את הבן בבית (צילום: עופר עמרם)

 

רק לאחר אותו איום – פתחה האישה את דלת הדירה. השוטרים חשדו כי משהו אינו כשורה וערכו סריקה בחדרי הבית. אז הבחינו באחד החדרים בילד בן עשר היושב עם אחיו בן ה-14. הילד הצעיר היה חבול בכל חלקי גופו, עם "פנסים" בעיניו, פצע מדמם במצחו ודימומים בפניו.

 

השוטרים החלו לתשאל את האישה, את בן זוגה והילדים. תחילה טענו כולם כי בן העשר נחבל כשנפל מאופניו. למרות הגירסה ה"משפחתית" המאוחדת – הודיעו השוטרים לבני הזוג כי הם מעוכבים לחקירה. גם בתחנת המשטרה הם דבקו בהסבר הראשוני, אך השוטרים החלו לגלות סתירות בעדויות.

 

הילד סיפר: לא נתנו לי לאכול מאז הבוקר

לאחר חקירה נוספת הודתה האם כי היא נוהגת להכות בבנה בן העשר. במקביל, דבק הילד המוכה בגרסת הנפילה מאופניו. השוטרים הבחינו כי הוא רעב והגישו לו מזון. הוא אכל כמויות גדולות וסיפר כי מאז הבוקר לא בא דבר אל פיו.

 

המשך החקירה היה מפתיע אף יותר. האישה, התברר, היא מחנכת באחד מהתיכונים בהוד השרון. למרות מקצועה, היא אמרה לחוקרים כי אינה מאמינה במערכת החינוך הפורמלית וכבר בחודש ספטמבר הוציאה את בנה מהלימודים והיא מלמדת אותו ומחנכת אותו בבית.

 

האם הסבירה עוד כי בנה בן העשר נוהג לריב עם ילדים ואף נתפס גונב ממתקים מסופר, לכן החליטה להשאירו בבית ו"לחנך" אותו בין היתר באמצעות מכות של חובט שטיחים. עוד עלה מהחקירה כי מדובר בסדרת מקרים, ולא בארוע אלימות חד-פעמי. עוד סיפרה כי בכל פעם שהכתה את הילד – הגבירה את עוצמת המוסיקה בבית, כדי שלא ישמעו את בכיו.

 

בן זוגה של האישה, שלא היה מעורב בתקיפה, שוחרר למעצר בית, תוך שהורחק מילדיו. בשעות הלילה הוזעקו אנשי הרווחה של עיריית נתניה, על מנת לטפל בילדים, שהועברו למקלט מוגן.

 

מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה עמי אשד, אמר: "מדובר באירוע מביש של התעללות קשה, של מורה בבנה, מפתיע שהיא משתמשת בפתגם 'חושך שבטו שונא בנו'".

 

"החקירה בראשיתה, המורה תובא היום לבית משפט, שם נבקש להאריך את מעצרה. על הילד הגדול לא נמצאו סימני חבלות וכעת אנחנו בודקים אם גם הוא היה קורבן לאלימות מצד האם", סיפר נצ"מ אשד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משמאל - האם החשודה בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
נצ"מ אשד. "התעללות קשה"
צילום: עידו ארז
מומלצים