שתף קטע נבחר

הפגנת בל"ד: "ייהוד ירושלים - הנכבה החדשה"

כ-200 מפגינים ציינו את "אסון" הקמת מדינת ישראל בתהלוכה לשייח ג'ראח. הם הניפו דגלי פלסטין. ח"כ זחאלקה: "אם נתניהו, ברקת ואהרונוביץ' יהרסו בתים במזרח העיר, תפרוץ פה אינתיפאדה שלישית"

כ-200 מפגינים ציינו היום (שבת) את "יום הנכבה" (האסון), במלאת 62 שנים להקמת מדינת ישראל, בתהלוכה ממרכז העיר בירושלים לשכונת שייח ג'ארח. המפגינים ובראשם חברי הכנסת ממפלגת בל"ד, אחזו בדגלי הרשות הפלסטינית וקראו: "ייהוד ירושלים - הנכבה החדשה".

 

ח"כ ג'מאל זחאלקה - שהוביל את התהלוכה לצד מחזיק תיק ירושלים בפתח, חאתם עבד אל-קאדר - סיפר ל-ynet על הסיבה לבחירת ירושלים כמוקד ההפגנה: "יש כאן ניסיון לטרנספר את האנשים. לפי הסטטיסטיקה, יותר משישים אלף איש חיים תחת איומים שבתיהם ייהרסו, ולמאות בתים יש כבר עכשיו תוכניות הריסה.


היום בהפגנה. "לא מסכימים למדינה יהודית" (צילום: גיל יוחנן)

 

"אם ברקת, אהרונוביץ' ונתניהו ינסו ליישם את הצווים, זה יהיה כמו לזרוק גפרור בוער לשדה קוצים יבש", הזהיר זחאלקה. "אם הם ינסו לבצע את התכנית המטורפת להריסת בתים, תפרוץ פה אינתיפאדה שלישית. אני קורא לאחדות פלסטינית של כל הפלגים להגנה על ירושלים. זוהי אחריות של כל פלסטיני".

 

ח"כ חנין זועבי הוסיפה כי מקרה שייח ג'ראח מסמל את העוול שנגרם לתושבים הפלסטינים. "מדובר בזוועה פוליטית וטרגדיה אנושית. אנשים שגורשו מהכפרים המקוריים בשנת 48', באו לירושלים לכאן וישראל עכשיו שוב רודפת אחריהם. מדובר בנכבה שנייה עבורם", אמרה ל-ynet.

 

לדבריה, "אנחנו מפגינים פה נגד התוכנית לייהוד ירושלים שנתניהו רוצה לסיים עד סוף הקדנציה שלו. כמו שאנחנו לא נסגור את התיק על הנכבה הראשונה, גם התיק הזה נפתח עכשיו. אנחנו הקורבן הלא שקט שלא מסכים לגרעין של הפרויקט הציוני של מדינה יהודית".

 

מפלגת בל"ד עלתה השבוע לכותרות עקב מעצר של אחד מפעיליה,

 עומר סעיד, בחשד לריגול חמור בפרשה שבמסגרתה עצור גם הסופר אמיר מח'ול.

 

אתמול נערכה בשייח ג'ראח ההפגנה השבועית נגד כניסת מתיישבים יהודים לשכונה, במהלכה נעצרו 30 פעילי שמאל שסירבו להתפנות מהכביש. 14 מהם נותרו במעצר בשבת. מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, קרא למשטרת ירושלים "לשחרר את עצורי ההפגנה אמש ולאפשר להם להגיע לעצרת הערב בככר ציון. בשבועות האחרונים בית המשפט מתח ביקורת על מעצרי השווא שפוגעים בחופש ההפגנה והביטוי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זחאלקה צועד בראש המפגינים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים