שתף קטע נבחר

משפחת רוט: "העיקר שבן-איבגי יהיה בכלא"

קרוביו של נהג המונית שנרצח בידי משה בן-איבגי הביעו תקווה שעם מעצרו ירצה את עונש המאסר שנגזר עליו: "העיקר שיהיה בכלא, בין אם זה בארגנטינה, או בישראל", אמר עורך הדין ניסן שריפי המייצג את משפחת רוט

זמן קצר לאחר הדיווחים על מעצרו בארגנטינה של משה בן-איבגי, רוצח נהג המונית דרק רוט, שנמלט מישראל, הביעו הערב (שבת) בני משפחתו של הקורבן שביעות רצון. הם מקווים שכעת ייכלא מאחורי סורג ובריח.

 

"אני מברך את משטרת ארגנטינה שפעלה שוב בצורה טובה ולכדה את הרוצח בן-איבגי", אמר עורך-דינם של בני משפחת רוט, ניסן שריפי. "אנו מקווים שכעת, יבלה הרוצח שנים ארוכות במאסר. העיקר שיהיה בכלא, בין אם זה שם, בארגנטינה, או בישראל".

 

בן-איבגי נמלט מישראל ב-2004 במהלך חופשה מהכלא באמצעות דרכון מזויף. הוא הגיע לארגנטינה, שם החלו הליכים להסגרתו לישראל - אך לפני שנה הצליח לנוס על נפשו שוב מאימת החוק ונעלם מעיניי רשויות המדינה, עד שנעצר שם לאחרונה עם ישראלי נוסף בעיר מנדוסה שבמערב ארגנטינה כשעורר את חשדו של שוטר מקומי, שביקש ממנו פרטים.

 

משסירב בן-איבגי למסור את פרטיו, נעצר, זוהה כישראלי ותמונתו הועברה לנציג המשטרה בדרום אמריקה. הנציג ביקש גם טביעת אצבע, שהועברה מארגנטינה למטה הארצי, שם זוהה בן-איבגי בוודאות. כעת אומרים במשרד המשפטים כי הליך ההסגרה יימשך מהמקום שבו הופסק.

 

במקביל לדברים, נודע ל-ynet כי שותפו של בן-איבגי ברצח, ארבל אלוני, הגיש לאחרונה לבית המשפט בקשה לשחרור מוקדם שנדחתה בשבוע האחרון. אלוני מרצה את עונשו במסגרת שיקומית ולו הייתה פנייתו מתקבלת, היה יוצא לחופשי כבר כעת.

 

ישראלי נוסף שנעצר בארגנטינה הוא יונתן ועדיה, שמואשם במעורבות בגרימת תאונת הרכבת הקטלנית בבית-יהושע, שגבתה את חייהם של חמישה בני אדם. ועדיה נתפס בעת שניסה לחצות את הגבול לצ'ילה. המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה והמשטרה הוציאו נגדו צו מעצר בינלאומי בסיוע האינטרפול, לאחר שגם הוא הצליח לברוח מישראל.

 

באי-כוחו של ועדיה, עו"ד רון שפירא וירון קוסטליץ, מסרו כי מעצרו הוא "תרגיל יחצ"ני מוזר מאוד של פרקליטות מחוז מרכז. ועדיה יצא מהארץ כדין ובתיאום, ומיד כשקיבל זימון - הודיע על שובו לאלתר. בשבוע שעבר נמסר בכתב לפרקליטות מחוז מרכז מועד שובו בצירוף העתק כרטיס הטיסה שרכש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
סירב להזדהות, ונעצר. בן איבגי (ארכיון)
צילום: איי פי
דרק רוט. נרצח ע"י בן-איבגי וחברו
העיקר שיהיה בכלא. עו"ד ניסן שריפי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים