שתף קטע נבחר

הקשישה צעקה "אני אמות", האנס המשיך בשלו

הוא תקף בת 82 וברח, אנס טרמפיסטית צעירה וחמק. רק אחרי שמותקפת שלישית רשמה את מספר רכבו ושוטרים הצליבו עקבות DNA, מוהנד עבוד מעילוט עומד לדין

יותר משנה חלפה, והקשישה משדרות לא ידעה מי האיש שנכנס לביתה ואנס אותה תוך שימוש באלימות קשה. גם לצעירה מאור-עקיבא לא היה מושג מי האיש התמים שנתן לה טרמפ, חנק אותה עד אובדן הכרה ואנס. אחרי קשירת קצוות החוטים ופענוח הפרשה - בעקבות מקרה שלישי ובדיקות DNA משטרתיות - היום (א') הוגש בבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום מתוקן נגד מוהנד עבוד, תושב עילוט בן 22.

 

לפי כתב האישום, במרס אשתקד נכנס עבוד לביתה של הקשישה בשעות הבוקר, בתקופה שעבד כקבלן לעבודות פיתוח ועפר בעיר, והתגורר בסמוך לבית. האשה, שלא הבינה לפשר מעשיו, ביקשה ממנו לעזוב או שתזעיק עזרה. עבוד לא התרשם, נכנס, הצמיד את ידו לפיה ונעל את הדלת.

 

בהמשך היכה אותה במכת אגרוף בחזה וגרר אותה על פני הרצפה לחדר השינה, שם הפשיט ואנס אותה בכוח רב. הקשישה זעקה לעזרה ואמרה: "אני אמות, אני אמות", אך עבוד המשיך בשלו. כאשר סיים לבצע את זממו הותיר אותה בדירה חבולה וכואבת ונמלט. שוטרי תחנת שדרות ניסו לאתר חשוד, אבל החקירה לא העלתה דבר.

 

תשעה חודשים לאחר מכן, הוא תקף שוב. לפי האישום, בעת שצעירה בת 20 עשתה דרכה ממקום עבודתה הביתה, עבוד פגש בה בתחנת אוטובוס בצומת נחל חדרה. הוא ישב ברכבו ואמר לה שהוא תושב רהט ואינו יודע כיצד להגיע לחיפה. היא הורתה לו את הדרך, וכ"טובה תחת טובה" הציע לה טרמפ - והיא נענתה.

 

תוך זמן קצר, מתאר כתב האישום, סטה עבוד מהדרך ועצר בצמוד למעקה בטיחות - כדי שהיא לא תוכל לפתוח את הדלת ולהימלט. אז הוא תקף אותה - ולמרות שניסתה להתנגד, אחז בצווארה בחזקה וחנק אותה עד שאיבדה את הכרתה.  כשהתעוררה מצאה עצמה יחד עם עבוד מחוץ לרכב - שם אנס אותה. לאחר מכן אמר לה: "עכשיו את תלדי את ילדיי". גם אחרי האונס הזה הוגשה תלונה, ולא היה קצה חוט.

 

"אם לא תבואי ארצח אותך"

הפרק השלישי והאחרון בפרשה הקשה התרחש בערב יום העצמאות האחרון. באישום נטען שתושבת העמקים בת 23 המתינה לחבר שיאסוף אותה מצומת המוביל שבצפון. עבוד עצר לידה ושאל אם היא יודעת איפה זה שפרעם. הצעירה השיבה, והוא חזר על התרגיל מהמקרה הקודם, רק שהפעם נענה בסירוב. עבוד לא ויתר, ירד מהרכב, העיף מידה את הסלולרי והחל לגעת במקומות אינטימיים בגופה תוך שהוא חונק אותה ומאיים עליה "אם לא תבואי אני ארצח אותך".

 

הצעירה זעקה, וממש במקרה היה באזור בלש של המשטרה ממרחב העמקים, שנחלץ לעזרתה. באישום תואר כיצד עבוד נמלט עם רכבו, והצעירה - שלא איבדה עשתונות - הספיקה לרשום את מספר לוחית הרישוי. אחרי שהעיברה את המידע למשטרה בנצרת, עבוד נעצר בביתו.

 

במהלך המעצר לקחו השוטרים בפיקודו של סגן-ניצב שמעון בן-שבו דגימת DNA. נגד עבוד הוגש כתב אישום בגין המקרה האחרון,

אך דפוס הפעולה שהזכיר את האונס בנחל חדרה הדליק אצל בלשי היחידה המרכזית של מחוז לכיש נורה אדומה. הנתונים הגנטיים הוצלבו, והתוצאה: בינגו. באותה הזדמנות, הופתעו חוקרים לגלות שה-DNA מוביל גם למקרה האונס בשדרות.

 

היום הגישה עו"ד סנא ח'יר מפרקליטות מחוז הצפון את כתב האישום המתוקן - על שלושת המקרים. לעבוד מיוחסת שורה ארוכה של עבירות מין - שני מקרים של אינוס בנסיבות מחמירות, שני מקרים של ניסיון למעשה סדום, חטיפה וניסיון חטיפה לשם ביצוע עבירת מין, שני מקרים של מעשה מגונה בכוח, איומים והסתייעות ברכב לשם ביצוע פשע. בנוסף הוגשה בקשה לעצור אותו עד לתום ההליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוהנד עבוד אחרי מעצרו
צילום: רועי עידן
מומלצים