שתף קטע נבחר

הרב שרלו: לא לשמוע שיעור מרב נאשם בפלילים

תלמיד שאל האם יש מקום לשמוע שיעור של רב, שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות של שוחד, והרב יובל שרלו השיב לו: "זה נראה כמו שותפות בחילול השם"

"השתתפות בשיעור של אדם שהורשע בפלילים, או שמעשיו חמורים אף שאין הם קשורים לפלילי, הלוא היא שותפות בחילול השם, כאילו שיעור טוב חשוב בעיני הקב''ה יותר מאשר מוסר צדק ויושר", כך קובע הרב יובל שרלו בתשובה לשאלה שהוא מפרסם באתר ישיבת ההסדר בפתח תקווה, לקראת חג השבועות.

 

הרב שרלו נשאל על יד תלמיד: "בליל שבועות עתיד להתקיים 'תיקון' בירושלים אשר בין היתר יעביר בו שיעור אישיות מפורסמת החשודה בפלילים ואשר לאחרונה הוגש בעניינו כתב אישום (בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים). בשנה שעברה שמעתי את שיעורו ומאוד נהנתי. מחד אני מאוד רוצה ללכת לשמוע אך מאידך

יש בי תחושת אי נוחות שאדם אשר נקיון כפיו מוטל בספק מעביר שיעור תורה ברבים . אמנם אותו אדם לא הורשע כרגע, אך נדמה לי שלגבי העברת שיעור תורה יש לדרוש סטנדרט מחמיר יותר (וידועים דברי הגמ' "אם דומה הרב למלאך ה' צבאות - יבקשו תורה מפיהו.." וק"ו במקרה דנן). אשמח לשמוע את דעתך האם יש מקום להימנע מלשמוע את שיעורו - אולי כאקט מחאה"?

 

הרב שרלו השיב לתלמיד שמקרה זה גובל בחילול השם. לדבריו, "במקרה דנן שאתה מתאר הרב לא הורשע, על כן איני יכול לקבוע כי הדבר לא ראוי, אולם נראה לי כי באופן פרטי צריך לבחון זאת, ואם יש דברים בגו - לא ללכת. אין מקום לעשות דברים כמחאה, אלא רק בהתנהגות אישית השומרת על הגיינה מוסרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים