שתף קטע נבחר

עבר עשיר: חוטף המיליונרית חשוד גם בנסיון רצח

מיכאל ירוסלבסקי, החשוד המרכזי בחטיפת אשת העסקים הירושלמית, ניסה להתנקש באוקטובר 2009 במנכ"ל חברת מדחנים ברמת-גן. הוא שכר את החוקר הפרטי מקסים גורביץ', ירה באיש העסקים ופצע אותו קשה. הרקע: ויכוח על ניהול חניון

רב מעללים בתחום הפלילי. המשטרה התירה לפרסום כי שניים מחוטפיה של אשת העסקים מירושלים נעצרו בחשד לניסיון רצח של אדם אחר ברמת גן לפני כחצי שנה. על פי החשד, מיכאל ירוסלבסקי בן ה-47 הסתכסך על רקע כספי עם תושב רמת גן, מנכ"ל חברת מדחנים, ובעזרת החוקר הפרטי מקסים גורביץ' הגיע לאיש, ירה בו ופצע אותו באורח קשה. היום הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב הצהרת תובע נגד ירוסלבסקי ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום נוסף.

 

המשטרה עצרה את ירוסלבסקי בחשד כי יחד עם גורביץ', שחשוד גם הוא בחטיפת אשת העסקים, ניסה לרצוח על רקע סכסוך עסקי גבר בן 45, מנהל חברה שמפעילה מתקנים לתשלום עבור חנייה. תפיסתו של ירוסלבסקי התאפשרה לאחר שהוא נתפס בחשד לחטיפת המיליונרית הירושלמית לפני כחודש, בעקבותיה הגיע מידע על מעורבותו בניסיון הרצח ברמת גן.

 

הראיות נגד השניים הושגו הרבה בגלל רשלנותו של ירוסלובסקי, שהמשיך להחזיק בכליו את תמונות המעקב. מלבד כלי הנשק שנתפסו בדירה בפתח-תקווה, הצליחו החוקרים לגלות גם תמונות שהראו מעקב של חוקר פרטי אחר דמות מסויימת ברמת גן. בתחילה חשבו חוקרי ימ"ר ירושלים כי מדובר בעוד אדם שירוסלבסקי וחבורתו ביקשו לחטוף, אך כאשר גילו את זהותו של אותו איש - התברר כי מדובר במנכ"ל שנפצע קשה מירי.


זירת הירי ברמת-גן, באוקטובר 2009 (צילום: ירון ברנר)

 

רק אז הועבר התיק לימ"ר תל אביב, שעסקה בחקירת הירי ב-8 אוקטובר 2009 ברמת-גן. במשטרה חושדים כי ויכוח על ניהול חניון ברמת-גן הוא שגרם לירוסלבסקי להזמין את הרצח. על פי החשד הוא הוא שכר את גורביץ', על מנת

 שימצא לו את כתובתו ופרטים נוספים על חייו. לאחר קבלת הפרטים הוא הגיח בעצמו ברכב וירה לעבר המנכ"ל, שבדיוק יצא מביתו. האיש נפצע קשה. היום יוגש כאמור כנגד שני החשודים כתב אישום בגין ניסיון הרצח. על שמו של איש העסקים הוטל צו איסור פרסום.

 

לפני כחודש נחטפו מביתן בירושלים אשת עסקים מיליונרית וסוכנת הבית שלה, תוך דרישה לכופר. לאחר שבוע בו עסקה היחידה המרכזית של משטרת ירושלים בחקירה אינטנסיבית, הצליחו השוטרים לחלץ את השתיים ללא פגע. ירוסלבסקי נעצר מאוחר יותר, לאחר שחיפוש ברכבו העלה את המכתב המקורי ובו בקשת הכופר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
מיכאל ירוסלבסקי. עוד חשד
באדיבות משטרת ישראל
השוטרים בזירה ברמת-גן, בשנה שעברה
צילום: ירון ברנר
מומלצים