שתף קטע נבחר

נזקי מחאת החרדים בי-ם - מיליון ש'; 'יועמדו לדין"

השר לבטחון פנים גינה את המחאה האלימה מצד חרדים בשל החפירות בבית החולים "ברזילי" - והבטיח להעמיד לדין את הפורעים. בדיקת ynet מעלה כי בירושלים לבדה נגרם נזק של מיליון שקלים לרכוש העירוני - ויש מי שמסרב לשלם את המחיר. ביפו עוכבו הבוקר 40 מפגינים חרדים

הנזקים מהתפרעויות אנשי העדה החרדית בירושלים ביממה האחרונה מסתכמים במיליון שקלים. מבדיקת ynet עולה כי הקופה העירונית תיאלץ שוב לשאת בנטל הוונדליזם שבהפגנות, אשר כלל הפעם פגיעה במכולות אשפה, ונזקים לכבישים, כלי רכב, רמזורים ותאורת רחוב.

 

בינתיים, התחדשו הפגנות החרדים ביפו. עשרות הגיעו לרחוב יפת, במחאה על הבנייה שלטענתם מתבצעת על קברים במקום. לאחר שסירבו לבקשת השוטרים לעזוב עוכבו כ-40 מפגינים.

 

השר לבטחון פנים, יצחק אהרנוביץ', גינה הבוקר (יום ב') את האלימות במסגרת מחאת החרדים בשל החפירות בבית החולים "ברזילי". "כל אדם שיפגע ברכוש ופגע בשוטרים יוגש נגדו כתב אישום", הבטיח והעריך כי לא נגמרה האלימות. "כפי שאני מכיר, הם ימשיכו להערכתנו ימשיכו בהתפרעויות ובשיבוש הסדר הציבורי".

 

בירושלים יש מי שלא מוכן להשתתף בתשלום הציבורי בשל אותן התפרעויות. "פורום הארגונים למען ירושלים חופשית", שהוביל את ההפגנות החילוניות במוקדי החיכוך האחרונים, שלח לראש העיר ברקת מכתב תחת הכותרת "התיקונים – לא מכיסינו".

  

"אנו, נציגי ארגונים חופשיים בירושלים, בהם ארגוני סטודנטים וצעירים, קצנו מלשאת בנטל הכבד שכופים עלינו הפורעים החרדים", נכתב בפנייה לברקת.

 

"בשנתיים האחרונות, על פי דוחות רשמיים, השקיעה העירייה מיליוני שקלים

מהקופה הציבורית בשיקום הרחובות ורכוש ציבורי שבהם מתפרעים הבריונים. מיותר לומר כי בדיוק אותם פורעים אינם משתתפים בנטל הקופה הציבורית, ממנה סוחטים עוד ועוד בכל פעם שמסתיים עוד גל של וונדליזם", קבעו.  

 

פורום הארגונים בירך את ראש העיר על ההחלטה להפסיק את השירותים לשכונות החרדיות שבהן היתה ההתפרעות ודרשו כי מעתה והלאה - יישאו בנטל הכספי של השיקום רק תושבי שכונות אלה. "אולי היטל כזה אף יצור הרתעה בקרב בריוני המגזר, בפעם הבאה שיצאו לרחובות", סיכמו.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההתפרעויות בכיכר השבת, אמש
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים