שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בדקנו: מסך הטלוויזיה הדק בעולם של JVC

  מסך ה- LED LCD של JVC מתהדר, נכון להיום בתואר "מסך הטלויזיה הדק בעולם". הוא מגבה זאת גם באיכות תמונה טובה, אפשרויות כיול בלתי נגמרות ובאפקט ה- WOW. רק אל תשאלו על המחיר

  לא הרבה מסכי טלויזיה יכולים לקבל את התואר "הכי דק בעולם". למעשה רק אחד יכול להתהדר בו. נכון להיום, זהו ה- JVC LT-32WX50 שמגיע בגודל מסך של 32 אינץ' ועומק בן 7.8 מ"מ בלבד (הפרסומים בארץ מדברים על 6.4 מ"מ, ואילו הפרסומים מחו"ל על 7.8 מ"מ, מדידה שלי בשטח נטתה לכיוון המספר הבינלאומי).

   

  יש מחיר לצמצום מספר המילימטרים והוא לא זול, כמה לא זול? 20,000 שקלים חדשים בישראל, מה שהופך סקירה של מסך שכזה, בו כל אינץ' עולה 625 ש"ח לכזו שאינה רלוונטית לקהל הרחב, אלא לפלח שוק מצומצם, דק כמו המסך עצמו.

   

   

  ראשית, עצה לכל מי שכן יחליט לרכוש אותו: אל תציבו אותו בסלון ב-"תנוחה המסיונרית" המוכרת, כשהוא צמוד לקיר אחורי. משום שאז, במבט מלפנים, הוא יראה כמו מסך LCD רגיל וכך ילך לאיבוד יתרון העיצוב שלו.

   

  תלו אותו על זוג כבלים דקיקים מהתקרה, או מקמו אותו במקום ממנו יוכלו לראות אותו גם מהצד ואז תוכלו לסחוט קראיות התפעלות מאורחי הבית ולהצדיק את מחיר הרכישה.

   


  (צילומים: ליאור קורן, dtown) 

   

  שחור דקיק

  ואם כבר מדברים על העיצוב, כיצד נראה גימור ה- JVC הדקיק? מלפנים הכל שחור, כולל פאנל מבריק למחצה (שמתמודד בצורה טובה עם השתקפויות בחדר), עם פס רמקולים תחתון, ורגלית שטוחה למראה, שמותירה מרווח קטן מאוד, מה שיוצר אפקט של גוף מסך שמתחיל למעשה כמעט מהקרקע עליה הוא ניצב.

   

  מבט מהצד: השלויים הדקיקים מצופים כרום כסוף ובוהק שמתחבר אל גב שחור גם הוא. המספר 7.8 מ"מ אינו תקף לגבי כל המסך, למעשה הוא כולל את החלק שמתחיל בראשו של ה- LT-32WX50 ומגיע בערך אל אמצע המסך, שם נוספת מדרגה שמוסיפה עוד כמה מילימטרים - למספר כולל של 2.3 ס"מ, היא מכילה את מעגלי האלקטרוניקה, לחצני שליטה בצד ומספר חיבורים מצומצם.

   

  ספק הכוח מופרד מגוף הטלויזיה, הוא גדול במימדיו וכבד, ומומלץ להסתירו מהעין בכדי לשמור על אפקט העיצוב.

   

  מגוון כניסות מצומצם

  מגוון החיבורים כולל שתי כניסות HDMI 1.3, כניסת USB, חריץ לכרטיסי זיכרון SD עבור צפיה בתמונות, ובנוסף, מספר מחברים קטנים אשר מסייעים בשמירה על הדקיקות (בדומה לשיטה בה נתקלנו בדגם C7000 של סמסונג). הם מגיעים עם מתאמים עבור כניסות PC (מכונה גם VGA), קומפוננט (משותף על מחבר ה- PC), כניסת RS-232 וזהו.

   


   

  השלט הרחוק, נוח למדי לתפעול (עם כי חלקו האחורי מעט חלקלק לאחיזה), סידור הלחצנים הגיוני ויש אף ארבעה לחצני גישה ישירה לכניסות.

   

  מסך למכיילי לכת

  מסך ה- JVC מצליח להיות דק כל כך בזכות מנגנון תאורת ה- LED הפנימי, טכנולוגיה שהופכת בהדרגה לנפוצה יותר במסכי LCD.

  מנגנון התאורה שמיושם כאן הינו מסוג EDGE LED, בו ממוקמות נורות התאורה הזעירות בשולי המסך (ולא בגב הפנל) וכך מאפשרות לצמצם שטח פנימי רב.

   


   

  התנסות עם דגמי מסכי LCD קודמים של JVC לימדה כי יצרן זה שם דגש מיוחד על כל נושא דיוק הצבע בתמונה ואפשרויות כיול שלו.  

   

  תפריט הכיול מתגלה כגן עדן עבור מכיילים, אך גיהנום למי שפוחד מסיבוכיות. עבור משתמש שכזה, נמליץ לבחור באחד ממצבי התמונה קבועים מראש (יש מבחר של 10 כאלו).

   

  JVC הכניסה לכאן למעשה שליטה על כמעט כל פרמטר בתמונה עליו ניתן לחשוב, החל מרמת שחור, פרטים בשחור, גווני אפור ושליטה על רמות בהירות ותאורה.

   


   

  ה"מכיילים" יוכלו לשלוט על פרמטרים כגון כיוון מדוייק של כל אחד מצבעי היסוד (כולל צהוב למשל), כמו גם גווני עור אנושי, שלל כיווני צבע נוספים – כולל מעבר בין פרופילי צבע (למשל Adobe RGB עבור צפיה בתמונות סטילס), כיוון גאמה מתקדם, ניגודיות דינמית ורמות שחור, עוצמת תאורת ה- LED ועוד.

   

  ביצועים: שידורים רגילים

  שידורי טלויזיה רגילים מציגים תמונה טובה לעין, עם פשרה טובה בין החלקה של הרעשים שמגיעים בשידור המקורי לבין השראת פירוט מספק, לרוב מצליחה החלקת הרעשים להעלים חלק מהגרעיניות המקורית, כמו גם הריצוד והצבעים טובים ועזים למראה.

   

  כמו כל מסך פלמזה או LCD, נצרך ה- JVC הנסקר לחבר את שני שדות השידור אל תמונה אחר (Deinterlacing), הוא עושה זאת באופן משביע רצון לרוב, אם כי לעיתים ניתן להבחין בתופעת "שיני מסור" בכתוביות הלבנות בתמונה.

   


   

  מסך זה מספק גם שלל מצבי מתיחת תמונה, כאשר המתאים מכולם עבור צפיה בתכני 4:3 הינה מצב "פנורמה" שחותך משולי התמונה העליונים והתחתונים, מעוות מעט בצדדים וכך מותח את התמונה על כל שטח המסך בתצורת 16:9.

   

  ביצועים: שידורי HD

  מסכי 32 אינץ' ברזולוציית Full HD נפוצים פחות במחוזותינו (אם כי גם המגמה כאן מראה על שינוי הדרגתי לרזולוציה הגבוהה), זה אולי לא מועיל במיוחד בשידורי SD אבל בהחלט לא מזיק בעת חיבור למחשב או בצפיה בסרטי HD 1080p. וכך, גם ה- LT-32WX50EU מציג תמונה חדה מאוד ומפורטת.

   

   

  המאפיין הבולט ביותר לעין הינו תצוגת הצבע התוססת, הצבעים זוהרים (אבל לא מלאכותיים) והתוצר הסופי מהנה מאוד לצפיה. רמות השחור טובות מאוד, עם ניגודיות דינמית מוצהרת של 80,000:1.

   

  זה אולי נשמע פחות מרשים מאשר מספרי ה"מיליונים" עליהם מצהירים חלק מהיצרנים, אולם בפועל ה- JVC עומד בתחרות בכבוד, עם שחור משכנע (למרות שהוא לא מוחלט), פירוט טוב בחלקי התמונה הכהים וגם זויות צפייה מכובדות מהצד, שמצליחות לשמור על רמת ניגודיות משכנעת (אם כי זווית צפיה "עליונה" מעט פחות טובה – כאשר קמים מהספה, התמונה מבהירה במבט מלמעלה).

   


    

  בדיקה במגוון תכני HD, הציגה שוב ושוב צבעים חיים ותוססים, חדות בולטת, עוצמת לבן בוהקת וגם שחור מכובד.

   

  צליל

  פס הרמקולים התחתון (מופרד מגוף המסך עצמו) מספק איכות טובה של צליל סטריאו, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את גודל ועובי המסך.

   

  סיכום

  אם פורטים את המסך לחלקיו, אזי כל חלק נראה ומתפקד באופן מרשים, עם איכות תמונה טובה מאוד ועיצוב ייחודי. אבל סך הכל, מחיר ה- JVC יקר מכל מסך קיים בגודל מקביל, ויקר בהרבה. לכן, הסתמכות על ניתוח פרמטרים כאלו ואחרים במפרט המסך כנראה לא תהיה חלק מהליך הקניה.

   

  איך שלא תסובבו את זה, חישוב שלוקח את הפרמטרים של איכות התמונה וביצועים ביחס למחיר יתקשה להסביר את העלות העצומה, אבל כאשר עוברים לערך של עיצוב - זה כבר משהו שקשה לכמת.

   

  מי ש-"ידלק" על עיצוב המסך ויכול להרשות לעצמו את ההוצאה - הביקורת הזו כנראה תהיה פחות רלוונטית עבורו. מי שירכוש אותו יהנה מאיכות התמונה,

  מהעיצוב ומתגובות המבקרים ויוכל להתגאות בעובדה ש "יש לו הכי דק".

   

  JVC LED LCD LT-32WX50

  ציון:


   

  מחיר: 20,000 ש"ח

  יבואן: חברת SG

   

  יתרונות: עיצוב, איכות תמונה

  חסרונות: מספר כניסות מצומצם, מחיר בשמיים

  השורה התחתונה: כמו מנת גורמה - דק ויקר.

   

  לכל סקירות הקולנוע הביתי

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכי דק. מסך ה-LED של JVC
  צילום: ליאור קורן, dtown
  בשיתוף dtown
  מומלצים