שתף קטע נבחר

המפכ"ל: הפגנות החרדים חורגות ממחאה מקובלת

דודי כהן קיבל סקירה ממפקדי המחוזות ואמר כי נעצרו 105 חשודים מאז תחילת גל המחאות. 17 מפגינים שמחו באשקלון נגד פינוי הקברים, הסכימו להזדהות ושוחררו ממעצר

לא לגיטימי. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, קיבל היום אחר הצהריים (יום ב') סקירה מקיפה מפי מפקדי מחוזות תל-אביב, ירושלים והדרום בנוגע למהומות החרדים, ואמר כי "הפרות הסדר חורגות לעתים תכופות ממחאה לגיטימית, כמקובל במדינה דמוקרטית". ליד אתר החפירה באשקלון היה היום שקט יחסית, ורק חשוד אחד נעצר.

 

המחאה החרדית, כותרות אחרונות:

 

המפכ"ל אמר כי במהלך גל המהומות האחרון נעצרו 105 חשודים והוסיף כי "המשטרה, כגוף אוכף חוק, נחושה למלא אחר החלטות הממשלה באופן המקצועי ביותר, ותוך צמצום ההפרעה לשגרת החיים של הציבור שומר החוק בישראל. היא עושה זאת תוך הקפדה על האיזונים העדינים הנדרשים בחברה הישראלית".


הפגנה ביפו, הבוקר. האיזונים הנדרשים (צילום: דלית שחם)

 

כהן הודה לשוטרים וללוחמי מג"ב "העומדים בחזית ההתפרעויות והפרות הסדר. אותם שוטרים ולוחמים נערכים מבצעית בימים אלה גם לחג השבועות. במסגרת זאת, הם יתפרסו במוקדי הבילוי ובכבישים ברחבי הארץ, כדי לאפשר לעם ישראל לחוג את החג בביטחון המרבי ולהבטיח כי יישמרו הסדר והחוק". 

 

בית משפט השלום בקריית-גת שחרר היום בערבות 17 חרדים, שנעצרו לאחר שהפגינו אתמול נגד הזזת הקברים בבית החולים ברזילי באשקלון. הוצא נגדם צו הרחקה מהאזור עד ליום חמישי.

 

הפעם, בניגוד לאתמול, הסכימו כל העצורים להזדהות בשמם, וחלקם טענו כי לא היה מקום למעצר, מכיוון לערבים מאפשרים להתקהל גם ללא רישיון. אחרים טענו כי אינם מכירים במדינת ישראל "היינו כאן לפני המדינה ובאנו למחות על חילול כבוד המתים".

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה בברזילי, אתמול
צילום: צפריר אביוב
המפכ"ל דודי כהן. מודה לשוטרים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים