שתף קטע נבחר

בעקבות הקברים: יהדות התורה לא הצביעה אמון

חברי סיעת יהדות התורה לא השתתפו בהצבעת אי-האמון השבועית. "חורה לנו כחברים בקואליציה לקבל כזו סטירה והתעלמות מערכים החשובים לנו", אמרו בסיעה

משבר קואליציוני עקב הזזת קברי הפגאנים באשקלון? יהדות התורה החליטה אחר-הצהריים (יום ב') כי חברי הכנסת של המפלגה לא יגיעו להצבעת האי-אמון השבועית בממשלה שנערכה מאוחר יותר, במחאה על ההחלטה להעתיק את הקברים באשקלון. עוד הוחלט בוועדה כי כל אחד מחברי הסיעה ייגש לגדולי ישראל ולרבנים הממונים עליו, יפרוס בפניו את עיקרי הסוגיה ויקבל הנחיות כיצד עליו לפעול ואם עליו לפרוש מהקואליציה.

 

בישיבת הסיעה, שתיערך בשבוע הבא, ידונו חברי הכנסת על החלטתם ועל הדרך להתמודד עם הסוגיה. "מדובר בצעד מחאתי. חורה לנו כחברים בקואליציה לקבל כזו סטירה והתעלמות מערכים החשובים לנו. נכון, זה עלה קצת יותר כסף, אבל על ערכים משלמים כסף", אמר ל-ynet גורם בסיעה.

 

חבר הכנסת אליעזר מוזס סיפר בפתח הישיבה, כי מדובר באיתות "נוראי וגרוע", לדבריו, למדינות באירופה, שם במספר מרכזי ערים קיימות קרקעות בשווי מיליונים - שמתחתיהן יש בתי עלמין יהודיים ורק לחץ כבד מצד גורמים יהודיים מונע בנייה בהן. מוזס טוען כי עכשיו באירופה יראו כיצד פינו "בכזו קלות ויגידו - בסדר, נעיף את זה".

 

מוקדם יותר אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, כי במהלך גל המהומות האחרון - באשקלון, ירושלים ויפו - נעצרו 105 חשודים והוסיף כי "המשטרה, כגוף אוכף חוק, נחושה למלא אחר החלטות הממשלה באופן המקצועי ביותר, ותוך צמצום ההפרעה

 לשגרת החיים של הציבור שומר החוק בישראל. היא עושה זאת תוך הקפדה על האיזונים העדינים הנדרשים בחברה הישראלית".

 

במקביל, התברר כי הנזקים מהתפרעויות אנשי העדה החרדית בירושלים ביממה האחרונה מסתכמים במיליון שקלים. מבדיקת ynet עולה כי הקופה העירונית תיאלץ שוב לשאת בנטל הוונדליזם שבהפגנות, אשר כלל הפעם פגיעה במכולות אשפה, ונזקים לכבישים, כלי רכב, רמזורים ותאורת רחוב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מוזס. איתות נוראי וגרוע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים