שתף קטע נבחר

מיטשל הגיע לסיבוב נוסף - ונפגש עם ברק

השליח האמריקני שוב באזורנו, לקראת פתיחת שיחת הקירבה. לא נמסרו פרטים על תוכן הפגישה הקצרה הערב בדירתו של ברק בת"א. מחר ייפגש מיטשל עם אבו מאזן

השושבין של שיחות הקירבה כבר כאן. השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, נחת הערב (יום ג') בישראל, לסבב שיחות נוסף עם נציגי ישראל והרשות הפלסטינית, לקראת פתיחתן של שיחות הקירבה בין הצדדים.

 

מיד לאחר נחיתתו קיים מיטשל פגישה קצרה עם שר הביטחון אהוד ברק, בדירתו של ברק בתל-אביב. לא נמסרו פרטים על תוכן הפגישה, מלבד זאת שעסקה בשיחות הקירבה. מחר צפוי מיטשל להיפגש ברמאללה עם נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

 

ברק פרש אתמול את עמדותיו לקראת שיחות הקירבה, בדברים שנשא בישיבת סיעת העבודה. "האמריקאים מנסים לארגן סנקציות נגד איראן, עסוקים בעצירת צפון קוריאה, ובמדינות נוספות כמו סומליה ותימן", אמר. "לכן, הם מצפים שגם ישראל, כידידה, תירתם במקומות שהיא יכולה לסייע למאמץ הכולל - קרי הסדר שלום עם הפלסטינים".

 

עוד הסביר ברק כי "נדרש שינוי יסודי ביחסים שלנו עם ארצות-הברית, ואי אפשר לעשות זאת בלי יוזמה מדינית מרחיקת לכת מצידנו". הוא שב והזהיר מפני הצטיירות ישראל כ"סרבנית שלום", והסביר כי "האתגר האמיתי שלנו הוא לפסוח על הדברים הקטנים ולצעוד לעבר האתגר וההזדמנות שמקופלים ביוזמה מדינית ישראלית למו"מ ולהסכם".

 

"אנו נמצאים בשלב רגיש ביותר שבו נדרש להגביר את האמון ולהפחית את החשדנות", אמר. "למרות זאת, אי אפשר להגיע לפריצת דרך מדינית בשיחות הקירבה, ולכן, יש להגיע במהירות האפשרית לשיחות ישירות ולדון בהן בכל נושאי הליבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק ומיטשל בפגישה בחודש שעבר
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים