שתף קטע נבחר

לא אנטישמי, סתם צדקן

כיהודים, אנחנו מתורגלים בגינויים ובחרמות. אסף וול במכתב פתוח לאלביס קוסטלו, שבחר להעדיף את גישת הפוליטקלי-קורקט של השמאל הסקסי על פני הופעה בישראל

קוסטלו שלום,

 

ראשית, קבל את התנצלותי הכנה על כי לא אוכל לכנותך "אלביס", מסיבה ברורה שאינך באמת אלביס.

 

שנית, הרשה לי להתייחס לעניין הברזתך מההופעה המתוכננת בארצנו. ניסיתי לעמוד על הסיבות שאתה מונה בהודעת הביטול שלך. אלו "הסיטואציות המשפילות אזרחים פלסטינים בשם ביטחון לאומי", כתבת, ואני תוהה למה כוונתך.

 

אולי למחסומים ולגדר שהקמנו כדי למנוע ממתאבדים להתפוצץ באוטובוסים ובבתי הקפה שלנו. ייתכן שהירידה הדרמטית במעשי הטבח הפלסטינים, מפיגוע ביום לכמעט אפס, אכן משפילה אותם כדבריך.

 

ואולי אתה מתכוון למבצע "עופרת יצוקה". אם כך למעשה, אתה מגנה אותנו על כי החלטנו לשים קץ לשמונה שנים של שיגור רקטות אל תוך גני הילדים שלנו. אם אתה סבור כי מדובר בדמגוגיה - בדוק לאיזו שעה כיוונו הטרוריסטים "המושפלים" לדבריך, את שעוני ההשהיה. לשעה בה נאספים ילדינו בדרכם לגנים ולבתי הספר. לאחר מכן מיהרו להסתתר מאחרי נשים וילדים. מדוע? כדי שאתה קוסטלו –תצפה בתגובתנו על המסך. אחר כך תזדעזע ותבטל לפתע את הופעתך בישראל כעבור שנה וחצי.

 

למה בדיוק ציפית? שנניח לטרור האיסלמי לטבוח באזרחינו? להזכירך, לא אנו שלחנו את צבאנו אלפי קילומטרים מארצנו לשפוך דם על איים נדחים בקרבת ארגנטינה. אנחנו נלחמים מתוך בתינו ממש. בעניין זה כדאי שתשאל את עצמך קוסטלו, מה מחפשים חייליה של מולדתך באפגניסטן ובעירק. מדי יום הם משפילים את האפגנים, מבלי שהללו שלחו מתאבדים או רקטות לבריטניה. האם גם את הופעותיך באנגליה ביטלת? ומה לגבי ארה"ב? האם תמשיך להופיע שם כל עוד "גואנטנמו" עומד על תלו?

 

אתה מדבר על זכויות אדם קוסטלו, ומתעלם מכך שישראל היא דמוקרטיה. כדאי שתבדוק מה יחסה של מדינת ישראל למיעוטים, לעומת שכנינו שאת הצד שלהם את לוקח. בא נבדוק כמה זמן ייקח עד שתערף בכיכר הערים עזה או חברון אם תנסה לצעוד שם במצעד גאווה. האם ידוע לך כמה נוצרים שרדו ברצועת עזה ומה מצבם זכויות הנשים שם? שתיקתך בעניינים אלו מעידה על היושר שבטענותיך.

 

שאל את עצמך גם, מדוע משאת נפשם של אותם "מושפלים" היא לקבל תעודת זהות ישראלית. אם כל כך רע להם, מדוע הם מסתננים לישראל בכל דרך אפשרית? מדוע גם מצרים מסרבת לפתוח עבורם את הגבול? שאל כמה אנשי פתח נרצחו כשהושלכו מהגגות בידי חמאס וכמה עשרות מוסלמים נטבחים מידי יום בידי מוסלמים אחרים? בדוק כמה סודנים מוסלמים מקריבים את חייהם כדי להימלט למדינת ה"אפרטהייד" שלנו. אגב, זאת כשהם נמלטים ממעשי הטבח שמבצעים בהם מוסלמים אחרים.

 

אבל, כל זה כנראה לא ממש מעניין אותך. אתה בודאי גם לא תחרים במקביל את כל הטכנולוגיות הרפואיות, הכלכליות והחקלאיות שישראל מייצרת. באמצעותן מצילה ישראל מאות מיליונים מדי שנה ממחלות ומרעב. אין חברת היי-טק או ביו-טק המכבדת עצמה, שאין לה נציגות בישראל. משלחותינו הן גם הראשונות להתייצב בכל מקום אסון. מתאילנד ועד האיטי. ומה מייצרים סוחרי השנאה שמכרו לך את מרכולתם? מה תרומתם לאנושות? דיכוי, טרור, עוני ופונדמנטליזם.

 

קשה להתעלם מהעובדה כי המדינה היחידה הסובלת יחס כזה היא מדינת היהודים. אבל כיהודים, התרגלנו. לא שמישהו סבור שאתה אנטישמי, חלילה. בעיני אתה סתם צדקן המעוניין להיות "פוליטקלי קורקט". ללכת עם הזרם השמאלי הסקסי של "לבקר את ישראל".

 

לסיום, אני רק רוצה להזכיר לך, קוסטלו, מה הופך אדם מ"אמן" ל"פנומן". ההעזה לחדש ולא ההליכה עם הזרם. זאת ניתן ללמוד גם על האמנות שאתה מייצר. מוזיקה חביבה, לא הרבה מעבר לכך. יודע מה, זה אולי ההבדל בינך לבין כוכבים זוהרים באמת כמו ריי צ'ארלס (אותו כינית "כושון") או אפילו אלביס. ובעניין זה, אולי בדבר אחד בכל זאת יסכימו כלל תושבי המזרח התיכון. שאלביס יש רק אחד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים