שתף קטע נבחר

טיפקס שחור

תמיר ימיני, שהיה חלק מההצלחה הגדולה של טיפקס, חזר בתשובה וממשיך לעסוק במוזיקה. בבוקר הוא לומד תורה בכולל ובזמנו הפנוי יוצר אלבומים אינסטרומנטלים עם שמות כמו "ובחרת בחיים" ו"הכל לטובה"

כשמדברים על להקת "טיפקס", בדרך כלל עולה בדמיון דמותו של קובי אוז, אבל בלהקה היו כמובן עוד כמה וכמה חברים (ועוד כמה שהלכו ובאו). אחד מהנגנים הקבועים היה תמיר ימיני, איש כלי ההקשה, שהיה חבר בהלהקה ברוב שנות הצלחתה. ב-2001 הוא שב ללהקה אחרי שלוש שנים בחו"ל, ולאחר מכן שוב עזב - והפעם התיישב באוהלה של תורה.

 

מאז 2007 מוציא ימיני אלבום מוזיקה חדש בכל שנה, כולם אינסטרומנטליים. למרות שלא מדובר בשירים עם מילים מהמקורות, גם משמות היצירות ניכרת השפעת הלימודים בכולל. האלבום האחרון שלו נקרא "then you choose in life" (ובחרת בחיים), וכעת הוא משחרר קליפ לשיר מאלבום שהופץ אשתקד תחת הכותר "everything is for good" (הכל לטובה). לשיר קוראים "moving to yedidya frenkel" והקליפ הופק על-ידי מ.א.מ.י.

 

ימיני עזב את טיפקס ב-1998 וטס לחצי שנה באפריקה ולאחר מכן לשנתיים וחצי בניו-יורק - שם ניגן עם אמנים שונים. במהלך השהייה בחו"ל התקרב לדת, וכשחזר לישראל - אחרי תקופה נוספת עם טיפקס - התחיל את תהליך החזרה בתשובה באופן רציני. כיום הוא מקפיד ללמוד תורה בכל בוקר, מחצית היום לפחות.

 

במקביל, ימיני ממשיך לעשות מוזיקה, כזו שלדבריו טבעית יותר עבורו. "טיפקס הייתה עבודה", הוא אומר, "למעשה, במידה

רבה טיפקס זה קובי. זה היה נחמד ומעניין, אבל זה אף פעם לא היה מה שאני. אמנם ברור לי שלעשות מוזיקה אינסטרומנטלית זה לא מגיע לאותו קהל כמו הלהיטים, אבל יש סוג מסוים של חובבי מוזיקה בעולם שמעדיפים מוזיקה נסיונית ואם מגיעים לקהל הנכון - אפשר אפילו להתפרנס מזה".

 

כחוזר בתשובה, ימיני אומר כי אין ביצירותיו משהו יהודי פר אקסלנס, ואולם מעצם היותה של המוזיקה יצירה רוחנית, בהחלט ייתכן שהשפעות הלימודים מקרינות על התוצאה הסופית: "ברור שאם אדם עובר תהליך מסוים, זה משפיע, ואני מקווה שתהיה לזה השפעה חיובית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים