שתף קטע נבחר

פיקניק בצבע סגול, על חשבון מי?

לקוחות כל חברות הסלולר הוזמנו לפיקניק של סלקום, שישתק את התנועה בצפון הישן של ת"א, אך יעניק שמחה חינמית לבאים. כמה תשלם החברה לעירייה והאם אין יותר גבול למסחור שטחי ציבור? חבר הנהלת העיר, עו"ד ראובן לדיאנסקי, מודה: "הפקעת שטחים ירוקים לטובת גופים מסחריים היא בעייתית"

80 אלף שקל, פלוס מע"מ, זהו הסכום שתקבל החברה העירונית גני יהושע, מחברת סלקום, עבור אירוע הפיקניק הגדול שצפוי להיערך היום (שישי) על גדות הירקון. האירוע החינמי יכלול מופעים צפים על המים, ויהיה פתוח לקהל הרחב, אך הסגול הסלקומי שישטוף כל פינה בו ויזכיר את עומק המסחריות שלו, להזכירכם על שטח ציבורי.

 

 

נכון, כל ההוצאות יהיו על חשבון סלקום, מראשון המאבטחים, דרך השוטרים הרבים ועד לאחרון המנקים, וכמובן האמנים הצפים. אך האם תושבי הצפון הישן של תל אביב, שרק ביום שישי האחרון סבלו מרעש ומהכבישים הסגורים עקב מרתון תל אביב, כבר מחר יסבלו מעומסי תנועה כבדים חדשים, הפעם לטובת אירוע שמארגנת חברה פרטית?

 

התעריף שגובה חברת גני יהושע במקרה זה, דומה לתעריף ההופעות הרגיל שהיא גובה עבור השכרת שטח ההופעות בפארק הירקון, המסתכם בכ-100 אלף שקל להופעה. במקרה הזה יש לציין, לא מדובר בעוד הופעה, הן בגלל שהאירוע ייערך בשעות היום והן בגלל המיקום בו לא נערכו הופעות בעבר - על הנחל עצמו ובחלקו המערבי. הפעם גם הייתה זו יוזמת האירוע (סלקום) שפנתה ישירות לעירייה בבקשה לערוך את האירוע, ונענתה בחיוב, בוועדה שנקראת "הוועדה לשיתופי פעולה", ועדה פקידותית שאין בה שום נבחר ציבור.

 

מי ששמע לראשונה מ-ynet על הסכום שתשלם סלקום לחברה העירונית הוא חבר הנהלת העיר שמכהן גם כחבר דירקטוריון גני יהושע, עו"ד ראובן לדיאנסקי. לדבריו, "מבלי לפגוע בכבודם של חברי הוועדה לשיתופי פעולה בעירייה אני סבור כי קיים פגם בכך שהיא איננה מורכבת מנבחרי ציבור, שהם אלו אשר על כתפיהם מוטלת החובה לדאוג לאינטרס התושבים ולהגן על המרחב הציבורי".

 

לדיאנסקי קורא "לקבוע מראש ובתחילת כל שנה את סך האירועים המתוכננים במרחב הציבורי, כי מחר עלולים לקום גופים מתחרים לאותה חברת סלולר המקיימת את האירוע, ולבקש קיום אירועים נוצצים לא פחות במרחב הציבורי. אז מה יהיה הדין לגביהן? מדוע אחת כן והאחרות לא? הפקעת שטחים ירוקים מידי הציבור לטובת גופים מסחריים הינה בעייתית מאוד בעיניי ויש להקפיד שהטבע ובעלי החיים הנמצאים בתחום הפארק חלילה לא ייפגעו".

 

"סלקום מקבלת את השטח נקי וכך גם היא תחזיר אותו בערב", מדגיש מנכ"ל גני יהושע, חיים רונן, בשיחה עם ynet, "זהו אירוע שפתוח לקהל והציבור ייהנה ממנו, לא יעלה כסף לעירייה, וכל ההוצאות התפעוליות יהיו על חשבון סלקום. אנחנו מקפידים על שמירה של 17 יום בין אירוע לאירוע, כפי שקבע בית המשפט. אנחנו נותנים רק את השטח. יש מחירים קבועים לאירועים הללו. יש גם אירוע של בנק הפועלים בעוד שבועיים. היה אירוע של בנק דיסקונט והוא נדחה. לא מדובר במשהו ייחודי. כל מי שפונה, בקשתו נבדקת על כל היבטיה".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "מארגני האירוע שוכרים את פארק הירקון במחיר מלא מחברת גני יהושע. הוועדה לשיתופי פעולה של העירייה אישרה את האירוע, שכן מדובר באירוע פתוח לקהל הרחב ומשלב פנאי ותרבות, כל זאת תוך כדי שימוש בנחל הירקון המתחדש, לראשונה מאז החל תהליך שיקומו. האירוע כולו מופק, ממומן ומשווק על ידי חברת סלקום ללא כל השתתפות או השקעה עירונית".

פורסם לראשונה 20/05/2010 21:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן מחלב
"להקפיד שהטבע לא ייפגע". לדיאנסקי
צילום: רונן מחלב
"ההוצאות על חשבון סלקום"
צילום: שולמי כהן
מומלצים