שתף קטע נבחר

זירת הקניות

2010 בדרך להיות השנה החמה מאז החלו מדידות

מנתוני רשות האקלים האמריקנית עולה כי אפריל השנה היה האפריל החם ביותר בהיסטוריה המתועדת. גם התקופה שבין ינואר לאפריל הייתה החמה ביותר, ומגמת ההתחממות ניכרת במדידות של 12 החודשים האחרונים

חודש אפריל 2010 היה האפריל החם ביותר בהיסטוריה המתועדת - כך קבעה סוכנות מזג האוויר של האו"ם. מנתוני רשות האוקיינוסים והאקלים האמריקנית (NOAA) - שמקורם במדידות טמפרטורה על פני היבשה ובים - עולה שהטמפרטורה הממוצעת העולמית באפריל הייתה 14.5 מעלות צלזיוס. מדובר על 0.76 מעלות מעל הממוצע של המאה ה-20 שהיה 13.7 מעלות.

 

המגמה המסתמנת ממדידות של 12 החודשים האחרונים מצביעה על האפשרות ש-2010 תהיה השנה החמה ביותר מאז החלו תיעוד הטמפרטורות העולמיות ב-1880. מהנתונים עולה כי התקופה שבין ינואר לאפריל השנה הייתה החמה ביותר מאז החלו המדידות, ושב-34 חודשי אפריל האחרונים נרשמו טמפרטורות הגבוהות מהממוצע במאה ה-20.  

 

  • איפה היה חם ואיפה היה קר באפריל? ראו במפה

 

הרשות האמריקנית ציינה כי תנאים "חמים מהרגיל" התאפיינו ברוב חלקי העולם, כשהאזורים שהתחממו יותר היו קנדה, אלסקה ומזרח ארות הברית, אוסטרליה, דרום אסיה, צפון אפריקה וצפון רוסיה.

 

כמו כן, היקף הקרח הצף בים באפריל היה מתחת לרמה הנורמלית זו השנה ה-11 ברציפות. זאת ועוד: כמות השלג שירדה באפריל בצפון אמריקה הייתה הנמוכה ביותר שנמדדה לחודש זה בהיסטוריה המתועדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחמם. אילוסטרציה
צילום: AP
מומלצים