שתף קטע נבחר

בניגוד להחלטה הקודמת: הוארכה כהונת הולנדר

אשתקד נקבע שנציב שירות המדינה הוותיק, שמכהן כבר 14 שנים, יפרוש בסוף יוני. אך נתניהו ביקש לתת לו עוד ארכה - בגלל אישור התקציב - והממשלה אישרה. רק השר אהרונוביץ' התנגד: "זילות החלטות ממשלה"

הממשלה אישרה בצהריים (יום א') את הצעת ההחלטה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להאריך את כהונתו של נציב שירות המדינה הוותיק, שמואל הולנדר, בארבעה חודשים.

 

ההחלטה מנוגדת להחלטת ממשלה קודמת, מפברואר 2009, שקבעה כי משך הקדנציה של נציב שירות המדינה לא יעלה על שש שנים. בהמשך נקבע כי על הולנדר - שמכהן כבר 14 שנים - לפרוש בסוף יוני. הנימוק להארכה הוא הצורך באישור תקציב דו-שנתי, שדורש מעורבות של הנציב המנוסה. בעבר פרסם מבקר המדינה שני דו"חות שכללו ביקורת על התנהלות הנציבות בראשות הולנדר, והן עליו אישית.

 

היחיד שהצביע נגד היה השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שהסביר כי הוא "מעריך את עבודתו המסורה של הולנדר, ואין בהצבעה על מנת להטיל דופי באיכות עבודתו, יחד עם זאת עצם מעשה הארכת הכהונה, מצביע על זילות בהחלטות ממשלה".

 

מלשכתו נמסר עוד כי "זה מתחיל בהחלטות מסוג זה וממשיך בקושי יישום החלטות רחבות יותר. רק בשבוע שעבר ראינו את המאמץ האדיר ביישום החלטת הממשלה להזזת הקברים בבית חולים ברזילי באשקלון - מאמץ שמבטא את החשיבות העליונה בביצוע החלטות ממשלה. כך צריך לנהוג ככלל".

 

נתניהו: מועמדים ראויים לא פנו

בישיבה הבוקר קשר נתניהו את הנושא לשינוי מבני וארגוני במגזר הציבורי שהוא מתכוון להוביל, ולשלב בו את מהפכת האינטרנט והמידע,

 "במטרה לייעל ולשפר את השירות לאזרח". הוא למועמדות ומועמדים מצטיינים, הן מהשירות הציבורי והן מהסקטור הפרטי, להגיש את מועמדותם לתפקיד נציב שירות המדינה.

 

"למרבה הצער, עד כה לא פנו מועמדים מצטיינים", אמר, וציין שלכן ביקש להאריך את כהונת הולנדר. זו נדרשת, לדבריו, על מנת לקדם את הליך חקיקת תקציב המדינה הדו-שנתי עד לקריאה ראשונה בכנסת. ראש הממשלה ביקש ממנכ"ל משרדו, איל גבאי, לבחון אפשרות של הקמת ועדת איתור שתמליץ בפניו על שלושה מועמדים ראויים לתפקיד הנציב הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הולנדר. פה כדי להישאר
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. למרבה הצער
צילום: רויטרס
מומלצים