שתף קטע נבחר

שימוע לראש העיר נצרת עילית שיואשם בסחיטה

הפרקליטות הודיעה לראש העיר שמעון גפסו, כי היא שוקלת להגיש נגדו ונגד בכיר נוסף בעירייה כתב אישום, בגין סחיטה באיומים של חבר אופוזיציה שסירב להצטרף לקואליציה לאחר הבחירות. לאחר הסירוב פיטרו השניים את גרושתו

עוד ראש עיר בדרך לספסל הנאשמים? ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, קיבל היום (א') זימון לשימוע בפרקליטות לאור האפשרות כי יוגש נגדו כתב אישום בגין סחיטה באיומים ושימוש לרעה בכוח המשרה. יחד עימו חשוד בפרשה גם יושב ראש החברה הכלכלית של העירייה, עדי ברקו.

 

החשדות העיקריים נגדם הם כי לאחר מערכת הבחירות בנובמבר 2008 פנו השניים לחבר מועצת העיר מטעם קדימה, סמיון ברון, וביקשו ממנו להצטרף לקואליציה.

לפי החשד, לאחר שסירב להצעתם, הם סחטו אותו באיומים, תוך שימוש לרעה בכוח המשרה, כי אם לא יתפטר מתפקידו כחבר מועצת העיר, יפעלו לפיטוריה של אשתו לשעבר מתפקידה בחברה הכלכלית שבשליטת העירייה. לאחר שלא נעתר לבקשתם, הורו השניים לפטרה בפועל.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי  בטרם תתקבל החלטה סופית יערך לשניים שימוע בפני פרקליטת מחוז הצפון, עו"ד סילביה פריימן, אם ירצו בכך.

 

גפסו מסר בתגובה כי "בכוונתי לפנות לפרקליטות המחוז לצורך קיום שימוע כמקובל ואני מקווה כי במסגרת הליך זה אצליח לשכנע כי יש לסגור את התיק".

 

לפני כשנה המליצה המשטרה לפרקליטות להעמיד לדין את השניים. בין יתר הראיות שאספה המשטרה

נגד השניים היתה גם הקלטה של "שיחת איומים" שערכו השניים לברון. הוא הקליט אותם והעביר אותה למשטרה, שעימתה אותם עם תמלילי ההקלטות.

 

ראש עיריית נצרת עילית אמר אז בתגובה להמלצה: "אני בטוח בחפותי ללא צל של ספק, מדובר בניסיון של גורמי אופוזיציה לתפור לי תיק ואני בטוח שבסופו של יום הדבר הזה יחזור אליהם כבומרנג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יועמד לדין, בכפוף לשימוע. גפסו
צילום: חגי אהרון
שימוש לרעה בכוח המשרה? ברקו
צילום: שרון צור
מומלצים