שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוצים מכוניות ידידותיות - אבל לא בכל מחיר

  סקר שנערך בחמש מדינות קובע: רוכשי מכוניות רוצים לרכוש כלי רכב ידידותיים לסביבה, אבל מוכנים לעשות זאת רק במידה והוא מציע יתרון אמיתי על-פני רכב רגיל

  איכות הסביבה חשובה, אבל עדיין לא הכי. כך קובעת אחת מחברות הייעוץ הגדולות בעולם, אקסנצ'ור (Accenture) שבסיסה באירלנד, לאחר ניתוח תוצאות סקר מקיף שערכה בחודש פברואר השנה. הסקר נערך בקרב 1,850 נשאלים בגרמניה, צרפת, איטליה, ארה"ב וקנדה.

   

  הסקר שהקיף את כל טווח הגילאים הרלוונטי (18-62) מצביע על-כך שכ-60% מרוכשי מכוניות יעדיפו לרכוש מכוניות היברידיות או חשמליות על-פני "רגילות", אך יעשו זאת רק לאחר שמכוניות אלה יוכיחו יתרון ברור. המחקר מצביע גם על היחס החשדני - עדיין - של הצרכנים כלפי מכוניות חשמליות, לעומת נכונותם לקבל כבר את טכנולוגיה היברידית.

   

  כ-40% ציינו כי קרוב לוודאי שירכשו בשנתיים הקרובות מכונית היברידית או חשמלית, - 80% מתוכם מתייחסים רק למכוניות היברידיות. בארה"ב וקנדה הייתה חשדנות גדולה במיוחד לרכב חשמלי, כאשר רק 5% ישקלו רכישה של מכונית כזו. אגב, שלא במפתיע, כ-36% מהנשאלים ציינו כי הסיבה לרכישת רכב היברידי או חשמלי, היא עליית מחירי הדלק, ולא הדאגה לשלום הסביבה דווקא.

   

  "המחקר מוכיח כי רוכשי מכוניות מבינים אמנם את הערך המוסף שמביאים עמם כלי רכב בעלי הנעה אלטרנטיבית, אך עדיין מחפשים הוכחות לקדמה טכנולוגית נוספת, שתוכיח יתרון על-פני מכוניות ישנות", כך אומר מנהל תחום הרכב באקסנצ'ור. לכן הוא מציע ליצרניות הרכב לפתח עצמן בתחומים נוספים, בעיקר בטיחות, אך גם בידור וידידותיות לסביבה.

   

  בפילוח לפי מדינות, ניתן ללמוד כי הנעה אלטרנטיבית פופולריות יותר באיטליה, עם כמעט 60% שחושבים "כי כל אחד צריך שתהיה בבעלותו מכונית היברידית או חשמלית". רק 26% מהנשאלים חושבים כך בארה"ב וקנדה. הגרמנים אגב ממהרים מכולם, וכמעט 75% מהם מעוניינים בטעינת מכונית חשמלית בפחות מ-20 דקות. רק מחצית מהאמריקנים רוצים בכך.

   

  חשובה לא פחות היא המסקנה הבאה - 51% מהמשיבים לסקר אינם מוכנים - עדיין? - לשלם עבור מכונית חשמלית או היברדית יותר מכפי שהם נדרשים לשלם על מכונית "רגילה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כלי רכב היברידי כן, רק שישתלם לנו קודם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים