שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דוקטור לשם כבוד יוענק לרונית מטלון
  הסופרת רונית מטלון תקבל מהאוניברסיטה העברית תואר דוקטור לשם כבוד, יחד עם הסופר הארגנטינאי, מרקוס אגיניס והמוזיקאי הרוסי, יבגני קיסין

  חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית בירושלים יעניק ביום א', 6 ביוני, במסגרת המושב השנתי שלו, תואר דוקטור לשם כבוד לסופרת רונית מטלון. "התואר מוענק למטלון על תרומתה הייחודית להעשרת הספרות העברית ולתרבות הישראלית ובהערכה לפועלה החברתי", אמר נשיא האוניברסיטה, פרופסור מנחם בן ששון, שהגדיר את הסופרת: "מהחשובות ומהמובילות בעשרים השנה האחרונות את הכתיבה הנשית בישראל".

   

  תואר כבוד נוסף יוענק במעמד שייערך בקמפוס הר הצופים לסופר הארגנטינאי, מרקוס אגיניס, הנחשב כאחד מהוגי הדעות הלטינו אמריקנים בני זמננו הבולטים והמשפיעים. בנימוקים למתן תואר הכבוד נכתב בין היתר כי אגיניס תרם להעלאת קרנה של הדמוקרטיה ולביסוס ערכיה בארצו, וכונן את התכנית הלאומית לדמוקרטיזציה של התרבות בחסות

  אונסקו.

   

  "אגיניס מחויב עמוקות לעם היהודי ולמדינת ישראל ומשמיע קולו ברמה נגד כל אמירות ומעשים אנטישמיים ואנטי ציוניים", אמר נשיא האוניברסיטה והוסיף, "התואר מוענק לו על מפעלותיו בעולם הספרות והרוח ולמען זכויות האדם ובהערכה עמוקה על תמיכתו ללא סייג במדינת ישראל ובעם היהודי".

   

  תואר כבוד נוסף יעניק חבר הנאמנים למוזיקאי הרוסי הנודע, יבגני קיסין, על תרומה יוצאת מן הכלל לעולם המוזיקה וכהכרת תודה על ידידותו האמיצה למדינת ישראל. קיסין, מוזיקאי בעל שם עולמי הקשור למורשתו היהודית והינו ידיד חם של מדינת ישראל ותומך נלהב בה, החל את דרכו בתזמורת הסימפונית של אוליאנובססק בגיל 10. הוא ניגן עם טובי המנצחים ומיטב התזמורות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים