שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רכב הליסינג שלכם אינו רכב שטח

  נראה כי הימים בהם רכב שכור זכה לכינוי "רכב השטח העביר ביותר", נעלמו ללא שוב. בית המשפט קבע כי יונדאי גטס מליסינג אינה לנד רובר דיפנדר של סיירת

  זוכרים את התשובה לשאלה העתיקה, איזה רכב הכי עביר בשטח? התשובה בעבר הייתה "אוטו שכור". התשובה היום עשויה להיות דומה, אבל המחיר שישלם הנהג על חוסר ההתייחסות לייעוד המכונית, עלול להיות גבוה. כך מגלים יותר ויותר נהגי ליסינג, אשר נאלצים להתמודד עם מנהלי ציי רכב וחברות השכרה, שאינם מוכנים לקבל התעללות מסיבית וחסרת הצדקה.

   

  בימים אלה ניתן פסק דין בבית משפט השלום בתל אביב נגד עובד חברה, שהחליט לטייל בשטחי הרי ירושלים עם המכונית שקיבל מחברת אבניטק, למרות שהסכם השכירות אסר זאת במפורש. חברת ההשכרה סע-גל החליטה לתבוע תשלום לנזקים שנגרמו לרכב מסוג יונדאי גטס. זאת לאחר שעובד חברת ההשכרה זיהה את הרכב, ודיווח על כך לחברה.

   

  מכתב תזכורת והתראה לחברה השוכרת, בה היא מוזהרת מפני נזקים שעלולים להיגרם לרכב כתוצאה מנסיעה בשטח, וכי מדובר בהפרת חוזה שכירות, לא ממש עזר. לאחר שהרכב הוחזר לחברת ההשכרה, התגלו נזקים במרכב התחתון, ואבניטק התבקשה על כן לשלם פיצוי, שהוערך על-ידי שמאי ב-9,991 שקלים.

   

  אבניטק טענה אמנם כי הנזקים נגרמו בעת שהרכב שהה בחזקת חברת ההשכרה, אך השופט מנחם קליין לא קיבל את הטיעון, וקבע כי הרכב הושכר לנתבעת במצב תקין, אך הוחזר עם נזקים במרכב התחתון שנגרמו בעת שהיה בחזקתה של אבניטק.

   

  עם זאת, בית המשפט קיבל את טיעונה של אבניטק, כי העובד לו הוצמד הרכב, אמור להיות אחראי לנזק. זאת בין היתר מכיוון שהפסיק לעבוד בחברה בינתיים. השופט קבע כי על העובד לפצות את אבניטק במלוא הנזק, ואבניטק חויבה להעביר את הסכום הזה לחברת ההשכרה. בנוסף ישלם נהג הרכב 3,600 שקלים בתוספת מע"מ לחברת אבניטק, שגם הוא יועבר לסע-גל. נהג הרכב חויב גם בתשלום 1,800 שקלים בתוספת מע"מ, ישירות לחברת סע-גל.

   

  כלקח מהמקרה, זכרו לבדוק היטב-היטב את הרכב שאתם שוכרים. אם מדובר בחברת השכרה, ואם מדובר ברכב בעסקת ליסינג. חברות ההשכרה מחתימות אתכם על טופס קבלת רכב, בו כתוב כי בדקתם את הרכב כולל את המרכב התחתון והוא נמצא תקין. מרבית האנשים לא טורחים כלל לבדוק, אבל חברת ההשכרה תבדוק היטב כשתחזירו אותו. דרשו לראות את המרכב התחתון, או לחלופין, אל תחתמו על הסעיף אם מסרבים להרים עבורכם את הרכב.

   

  ועצה טובה נוספת: אל תיסעו עם מכונית המיועדת לכביש בלבד, בדרכים שאינן סלולות. או בפשטות, אל תתייחסו אליה אחרת מכפי שהייתם מתייחסים לרכב שלכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים