שתף קטע נבחר

ח"כ חסון פיזר דולרים עם תמונות נתניהו - והורחק

במהלך דיון שביקשו 40 חברי כנסת, פיזר ח"כ יואל חסון דולרים, הניף שלט נגד נתניהו ואמר: "אדוני ראש הממשלה, אין לך כבוד לכסף הציבורי?". יו"ר הכנסת הורה להוציא אותו מהאולם. נתניהו: "הרושם מהתרגילים הילדותיים מוקרן החוצה"

גימיק של קדימה מול ראש הממשלה במליאת הכנסת: ח"כ יואל חסון מקדימה פיזר הערב (יום ג') שטרות של דולרים, ועליהם תמונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במליאת הכנסת. הוא גם הניף, יחד עם חברים נוספים מסיעתו, שלט בגנות ראש הממשלה והוצא מהאולם על-ידי הסדרנים. יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, הודיע כי יגיש נגדו תלונה לוועדת האתיקה.

 

הדיון בנושא "הממשלה מייצגת את האינטרסים של חברי הקואליציה, במקום לשרת את האינטרסים של תושבי המדינה", נערך בעקבות חתימותיהם של 40 חברי-כנסת. ראש הממשלה, על פי תקנון הכנסת, חייב להיות נוכח במליאת הכנסת לאורך כל הדיון. נתניהו הגיב לגימיק בנאומו ואמר כי "נדמה שמקבלים תשומת לב בכל מיני תרגילים ילדותיים, אבל יש תהליך שקורה בבית הזה והרושם שנוצר מוקרן החוצה". 

 

קודם לתקרית אמר ח"כ יואל חסון: "אדוני ראש הממשלה, אין לך כבוד לכסף הציבורי? אתה מייצר לעצמך קופה קטנה, בעצם קופה גדולה, שבה יהיו מזומנים שיהיו הדבק של שותפייך. אם היינו יודעים בוודאות שאתה הולך להשתמש בקופה הענקית הזאת לדוגמה להכרה בריבית למשכנתאות כהוצאה מוכרת, והיית בא בבשורה לזוגות הצעירים, קדימה לא היתה אומרת מילה. אם היית אומר אני אוזיל ב-50 אחוז תשלומי מסים לדירה ראשונה לזוגות צעירים, היינו נותנים לך הלילה לישון בשקט, לא היינו מפריעים לך, אתה לא עושה דברים האלה.

 

"אתה מייצר קופת מזומנים כדי לייצר דבק של השותפים שלך. בהתנהגותך אתה מוכיח שאתה אטום ושבוי בתוך תוכנית הישרדות. אני אומר לך אדוני ראש הממשלה, אל תשים את ידך על הכסף הציבורי הזה. אם תשים את ידך - נעיר אותך בכל שעה, בכל זמן, ולא משנה על איזה מיטה תהיה באותו רגע. גם אם זו מיטה מעופפת".


ראש הממשלה על הדולר. גימיק במליאה

  

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה פנה במהלך הדיון לנתניהו: "אתה החלטת להיות ראש ממשלת הקואליציה, במקום ראש ממשלת ישראל... אדוני ראש הממשלה - החלטת להכריז מלחמה על הממלכתיות, כדי לבצר את השליטה בממלכה. תחת הנהגתך כל דרישה סקטוריאלית נענית, הכל כשר וכל קורבן לגיטימי. אתה פוליטיקאי של רטוריקה נחושה ומדיניות רופסת".

 

ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד תקף את יו"ר האופוזיציה: "לבני מלמדת אותנו שיעור בצביעות ושקרנות ואתם מוסיפים את הביריונות שלכם. לבני עומדת בראש מסע הסתה מאורגן נגד מי שהיא כביכול זיהתה כשק החבטות הלאומי מודל 2010: היהודים החרדים. העובדות לא נותנות ללבני לבלבל אותה".

 

ח"כ יואל חסון מקדימה היה מעורב קודם לכן בחילופי דברים עם חברי כנסת מהקואליציה: "אתם גם משלמים להם וגם מגינים עליהם". ח"כ

 יצחק כהן מש"ס התערב: "שתוק". חסון אמר לאקוניס: "אתה רוצה פגישה עם לבני? נסדר לך". אקוניס כינה את לבני: "הגברת ציפי לפיד". הוא דיבר על עלייתה ונפילתה של מפלגת שינוי.

 

גם ח"כ זאב בוים מקדימה תקף את ממשלת נתניהו: "הממשלה מכווצת ומרדדת את העבודה של הכנסת. והמחיר אינו רק בלשכות המיותרות על שלל התקנים שלהן, משרות האמון והתקציבים המיוחדים שחולקו ביד רחבה. זה בעיקר התשלומים למימוש האינטרסים הצרים של השותפות הקואליציוניות. על התיאבון הבלתי נגמר שלהן ועל היכולת שלהן לייצר דרישות תקציביות חדשות לבקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חסון ו"השטרות", היום
צילום: גיל יוחנן
נתניהו, היום במליאה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים