שתף קטע נבחר

השר בגין: "אין מצב שנתניהו מאריך ההקפאה"

במפגש עם חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת אמר השר בגין: "אני לא רואה מצב שראש הממשלה מכנס את ועדת השרים לביטחון, ומחליט על הארכת ההקפאה אפילו לתקופה של שלושה חודשים. אנו צופים לחצים לקראת סיום התקופה"

בחודש ספטמבר אמורה תקופת הקפאת הבנייה בשטחים להסתיים - וכמו שר השיכון אריאל אטיאס, גם השר בני בגין סבור כי הבנייה ביהודה ושומרון תתחדש. במפגש היום (ג') עם חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת, הוא אמר, לדברי נוכחים בפגישה: "אין מצב שנתניהו מאריך את ההקפאה. הכול מוליך לי"ח בתשרי. זה אירוע בעל משמעות אסטרטגית, ביטחונית ולאומית ומכריע עבור מדינת ישראל".

 

בעקבות פתיחת שיחות הקירבה עם הפלסטינים, ולקראת סיום מועד ההקפאה בעוד כארבעה חודשים, פתחו חברי שדולת ארץ-ישראל בכנסת קמפיין במטרה למנוע מחוות ישראליות ביהודה ושומרון על חשבון המתיישבים, ולוודא כי בסיום תקופת ההקפאה תחודש הבנייה בשטחים. חברי השדולה ייפגשו עם שרי השביעייה ויבקשו מהם לפעול לקידום מטרות אלו. הפגישה ראשונה התקיימה היום בכנסת עם השר בני בגין בחדר וועדת החינוך בכנסת.

 

במפגש נכחו חברי הכנסת זאב אלקין, אריה אלדד, זבולון אורלב, אברהם מיכאלי, אורי אורבך, יעקב כץ, מיכאל בן ארי ודני דנון וכן יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, וראשי מועצות מיהודה, שומרון ובקעת הירדן.

 

חברי הכנסת פנו לשר בגין בבקשה לפעול במסגרת השביעייה כדי שבסיום תקופת עשרת חודשי ההקפאה, יוסר צו ההקפאה ותחל בנייה בשטח. חברי הכנסת ציינו כי בירושלים בפועל ישנה הקפאה מוחלטת בבנייה, בניגוד להצהרות ראש הממשלה בנושא, וכי ישנו חשש שגם יוסר צו ההקפאה בפועל לא יאושרו מכרזים חדשים ובשטח תימשך הקפאה מוחלטת.

 

בנוסף העלו ראשי מועצות טענות קשות בדבר התנהלות שר הביטחון בכול הנוגע למימוש צו ההקפאה והמכשולים הנערמים בתחום בניית מבני חינוך ביהודה ושומרון.

 

השר בגין התייחס לפתיחת השיחות עם הפלסטינים:"שיחות הקירבה הם בעצם שיחות ריחוק, בירושלים דנים על נושא המים וברמאללה

 דנים בנושא הגבולות. אין דיווח והעברת מסרים מצד לצד, ממיכל למיכל, יש חשיבות לעובדה שארה"ב נוכחה לדעת כי אינה יכולה לכפות על ישראל תנאים מוקדמים למשא-ומתן כפי שדרשו הפלסטינים".

 

בנוגע לסיום תקופת ההקפאה אמר השר בגין כי :"אני לא רואה מצב שראש הממשלה מכנס את ועדת השרים לביטחון, ומחליט על הארכת ההקפאה אפילו לתקופה של שלושה חודשים. אנו צופים לחצים לקראת סיום התקופה, אך צריך להבין כי הכול מוליך לי"ח בתשרי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בגין. הבנייה תימשך בספטמבר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים