שתף קטע נבחר

אבו מאזן על חמאס: אנו כמו מטוס חטוף ע"י איראן

נשיא הרשות העניק ראיון מקיף לטלוויזיה המצרית. בין היתר טען כי במסגרת "ההצעה הסופית" שהניח ראש רה"מ לשעבר על שולחנו, הסכים לוותר על נוכחות חיילים ישראליים בגבולות המדינה הפלסטינית עם ירדן ומצרים

נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בחר במלים חריפות במיוחד כשנדרש הערב (יום ג'), בראיון לטלוויזיה המצרית, להתייחס לעניין הפיצול הפנים-פלסטיני. לטענתו, חמאס מסרב לפיוס פנים-פלסטיני בגלל וטו שהטילה איראן על עניין זה. "אנו, העם הפלסטיני, דומים למטוס חטוף", אמר. "קבלת ההחלטות לא נמצאת אצלנו אלא בידי האיראנים. לכן האחדות של העם הפלסטיני, כמו המטוס, גם היא חטופה".

 

אבו מאזן התייחס גם למגעים המדיניים האחרונים במסגרת שיחות הקירבה, ואמר כי ישראל "אינה רצינית" בניהול המו"מ: "ענינו על כל השאלות של מיטשל. הוא, מצדו, אמר שיש ערבויות ששני הצדדים, אנו והישראלים לא לבצע פרובוקציות". ואולם, לדבריו, "בעוד הערבים לא רוצים מלחמה עם ישראל, ישראל לא רוצה מו"מ".

 

בעניין אחר, אמר אבו מאזן כי במסגרת ה"הצעה הסופית" שהניח על שולחנו, במהלך המגעים על הסדר קבע לפני סיום כהונתו, ויתר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על נוכחות חיילים ישראלים בגבולותיה העתידיים של המדינה הפלסטינית עם מצרים וירדן, והסכים כי במקומם יתפרשו כוחות בינלאומיים.  

  

אבו מאזן דיבר בזכות החרם הפלסטיני על מוצרי ההתנחלויות: "גם אני נוטל חלק בחרם. אני לא מחרים את ישראל או מוצריה, אני מחרים את המוצרים של ההתנחלויות, שכן מוצרים אלה נוצרים על אדמותינו".

 

הוא חזר שוב על הכרזתו כי אינו מתכוון להציג את מועמדותו בבחירות הבאות לנשיאות: "אני רוצה להקדיש את שארית חיי לנכדים שלי, אבל אינני מתכוון לעזוב ולהשאיר חלל. יחד עם זאת, יש היום מוסדות ממשלתיים חזקים, ובמיוחד המנגנונים הביטחוניים, שטובים יותר אפילו מהמנגנונים של ישראל".

 

לבסוף התייחס גם למצבו בריאותי, וציין כי הוא מקבל באחרונה טיפול ומבקר אצל רופאים, אך "אני ממשיך לעבוד ולבקר במדינות רבות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה להקדיש זמן לנכדים. אבו מאזן
צילום: AFP
מומלצים