שתף קטע נבחר

פרשת המורה המתעללת: נעצר ראש הכת שנמלט

אחרי מצוד נרחב, אותר שי אברמוב, ה"גורו" של כת "איתקה" שבה היתה חברה המורה החשודה בהרעבת בנה והתעללות בו. במשטרה מנסים לאתר מורים נוספים שככל הנראה נמנו גם בשורות הקבוצה, וחושדים כי פעל גם בכרמיאל ובאילת. דבר חברותה של המורה בכת פורסם לראשונה ב-ynet

התפתחות בחקירת המורה החשודה שהרעיבה את בנה והתעללה בו. המשטרה עצרה אחרי הצהריים (יום ד') את שי אברמוב, החשוד שעמד בראש כת ה"איתקה", שבה היתה חברה המורה מנתניה שנעצרה לפני כשבועיים.

 

אברמוב נעצר יחד עם רעייתו, אחרי ימים ארוכים שבהם חיפשה המשטרה אחר השניים. הם חשודים כי היו מעורבים בהתעללות בילדיה של החשודה העיקרית. אברמוב גם חשוד שהתעלל במורה עצמה. עד עתה הצליחו שני החשודים לחמוק מידי המשטרה ואותרו לבסוף בחיפה. הם נלקחו לחקירה במשרדי ימ"ר מרכז, החוקרת את הפרשה.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, כבר בימי החקירה הראשונים עלה החשד כי האישה,

מורה תושבת נתניה, התעללה בבנה בן ה-10 בהשפעת הכת, הדוגלת בחינוך נוקשה ואלים בילדים.

 

מידע שהתקבל בימ"ר-מרכז הצביע על כך שאברמוב התגורר בעבר עם אשתו בבית המורה, שם - על-פי החשד - היו השניים מעורבים בהתעללות בילדים. לצוות החקירה, בראשות רפ"ק אשר עזרי, נודע כי ייתכן שעל חברי אותה כת נמנים גם מורים נוספים, אולם עד כה לא הצליחה המשטרה לאתר אותם.

 

במהלך כל השבוע האחרון השקיעו השוטרים מאמצים רבים לשים את ידם על אברמוב ורעייתו, שירדו למחתרת לאחר פרסום הפרשה בתקשורת. גורמי החקירה, שהגדירו את אברמוב כרוח החיה מאחורי מעשי ההתעללות, קיבלו מידע מדויק על מקום מחבואם של החשודים, שאותרו בדירה בחיפה - שם נעצרו והועברו לחקירה.

 

כבר אמש ארבו בלשי ימ"ר-מרכז מול ביתו של אברמוב, ומשהבחינו כי השניים שוהים בדירה באופן ודאי ניסו לפרוץ פנימה, אולם זה ניסה להתנגד - עד שגברו עליו ועצרו אותו ורעייתו.

 

"אליאור חן של החילוניים"

"ממה שאנו יודעים, אברמוב לקח חלק פעיל ומרכזי במעשים קשים נגד חסרי ישע", אמר ל-ynet רפ"ק אשר. "זהותו הייתה ידועה לנו כבר מלכתחילה, והיום סוף כל סוף איתרנו אותו יחד עם רעייתו. מחר נבקש מבית המשפט להאריך את מעצרם".

 

בימ"ר-מרכז בטוחים כי פרט לארבעת העצורים שאותרו עד כה, קיימים חשודים נוספים בפרשה. מפקד ימ"ר-מרכז, ניצב-משנה יגאל בן-שלום, אמר כי "כל מי שנגע, התעלל או פגע בילד יגיע להיחקר. כל מה שאני יכול להגיד הוא שהחקירה נמצאת בעיצומה".

 

במשטרה חושדים כי אברמוב פעל בשיטה דומה גם בכרמיאל ובאילת, שם ייתכן שהצליח להיכנס אל תוך בתי משפחות והשפיע עליהם לבצע מעשים דומים. "ההתעללות הזאת פשוט בלתי נתפסת. צריך לראות את הזוועות שעברו הילדים ואת הסימנים על גופם כדי להבין איזה רוע לב צריך להיות לאדם שעומד מאחורי זה", אמר גורם בימ"ר-מרכז.

 

אדם המכיר את פעילות הכת ואת הפרשה, כינה את העומד בראשה "אליאור חן של החילונים". אותה מורה, שהייתה הסנונית הראשונה בפרשה, נעצרה לאחר ששכנים בנתניה דיווחו על רעש מוזיקה עז מדירתה. שוטרי סיור נכנסו ומצאו את הילד חבול ופצוע בראשו. התברר שהוא רעב, אחרי שלא אכל יום שלם. בתחילה טענו יושבי הדירה כי הילד נחבל כשנפל מהאופניים, אולם בהמשך הודתה האם שהכתה אותו והסבירה: "חושך שבטו שונא בנו. לא?". כן התברר שמאז דצמבר הילד לא רשום באף בית-ספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורה המתעללת. ראש הכת נתפס
צילום: עופר עמרם
מומלצים