שתף קטע נבחר

אינטל מבטלת את פיתוח המעבד הגרפי לאראבי

המעבד לאראבי, שהיה אמור להיות התשובה של אינטל לכרטיסים הגרפיים של nVidia ו-AMD, בוטל. הידע שנצבר בפרויקט ישולב במעבדים לשרתים ומחשבים ניידים

חברת אינטל הודיעה בערב יום ג' כי היא מבטלת את לאראבי - מעבד גרפי שהיה אמור להתחרות בכרטיסים הגרפיים של nVidia ו-AMD (שרכשה את ATI).

 

אינטל הודיעה כי המחקר סביב לאראבי יימשך, וכי המידע שכבר נאסף ישמש בעתיד לשרתים מרובי מעבדים ומחשבים ניידים, כך מדווח PCWorld. עם זאת, הפלטפורמה הבאה של אינטל לניידים, Sandy Bridge , שתיוצר בליתוגרפיה של 22 ננומטר, לא תכיל עדיין רכיבים שפותחו עבור לאראבי.

 

לאראבי היה אמור להיות מעבד מקבילי לגרפיקה ומחשבי על, המבוסס על ארכיטקטורת הפנטיום הוותיקה (רק בריבוי ליבות). לאראבי היה אמור להיות הנשק של אינטל בקרב על לבם של צרכני הגרפיקה הכבדים ולצאת לשוק השנה. בכירי אינטל טענו בעבר כי תכונות של לאראבי יוכלו להשתלב בתוך המעבדים הראשיים.

 

לא מפנים עורף

על אף ביטולו של לאראבי, אינטל מבטיחה כי היא אינה מפנה עורף לשוק העיבוד הגרפי התובעני. ביל קירקוס, דובר של אינטל, כתב בפוסט, כי אינטל תפתח יכולות גרפיות פנימיות למעבדים שלה.

 

"אנחנו ממוקדים בגרפיקה למעבד, ואנחנו מאמינים שמדיה, וידאו בהפרדה גבוהה (HD) ומחשוב נייד הם האזורים הכי חשובים, שצריך להתמקד בהם", כתב קירקוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים