שתף קטע נבחר

בבוקר: אולמרט ייחקר בשנית בפרשת הולילנד

ב-08:30 יתייצב רה"מ לשעבר לשמונה שעות נוספות של שאלות על מעורבותו בפרשת הולילנד. בניגוד לחקירה הראשונה, הפעם צפויים החוקרים להגביר את הקצב ולעמת את אולמרט עם דבריו של עד המדינה ועל הכספים שהועברו אליו או למקורביו

חוזר לחדר החקירות: ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, יתייצב בבוקר (יום א') ב-08:30 במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, לחקירתו השנייה בפרשת הולילנד. בדומה לחקירה הראשונה, צפויה להימשך גם חקירה זו כשמונה שעות.

 

גורמים במשטרה אמרו כי אין בכוונתם לפעול נגד אולמרט בכל מה שקשור לצילומי הווידאו בהם נראה משוחח עם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן, ועם סגן ראש העיר ירושלים לשעבר יהושע פולק, בחתונת בנו של אריה דרעי. יחד עם זאת,

ייתכן שאולמרט יוזהר בשנית ולא מן הנמנע כי המשטרה תבקש ממנו ערבות כלשהיא.

 

החוקרים צפויים להגביר את קצב החקירה ולהקשות על אולמרט עם הצגת ראיות שיש להם לכאורה בדבר מעורבותו בקבלת שוחד. זאת, לאחר שבחקירה הראשונה התמקדו החוקרים בניסיון לקבע את אולמרט על גרסה אחת בנוגע לקשריו עם הדמויות המרכזיות בפרשה: היזם הלל צ'רני, עד המדינה, איש העסקים דני דנקנר ועוד.

 

אולמרט יעומת עם הדברים שאמר עד המדינה בנוגע ללקיחת השוחד בה הוא חשוד, ועם סכומי כסף שתועדו כעוברים לאולמרט באופן אישי או למקורביו. לאור ההתפתחויות, ייתכן ותישקל עימות בין אולמרט לבין עד המדינה. בסיום החקירה יתאמו החוקרים מועד לחקירתו של ראש הממשלה לשעבר בפעם השלישית.

 

בחקירתו הראשונה השיב אולמרט על כל השאלות וחזר על המנטרה שלו כבר בתחילת החקירה - "לא קיבלתי שוחד מאף אחד". בנוגע לקידום הפרויקטים, אמר אולמרט כי התייחסותו לא היתה אישית וכי לא היה לו שיקולים אחרים בקידומם. אולמרט גם הכחיש את טענות החוקרים, לפיהם מקורביו אורי מסר ושולה זקן קיבלו עבורו את כספי השוחד והעבירו לו אותם בדרכים שונות.


פורסם לראשונה 29/05/2010 23:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בחתונה. מה אמר לזקן?
צילום: יהודה עוז, חדשות 24
מגיע לחקירתו הראשונה
צילום: דודו אזולאי
מומלצים