שתף קטע נבחר

גיסו של רה"מ: בוושינגטון, אל תשכח את פולארד

במכתב, שכותרתו "ביבי אל תשכח את פולארד", כתב חגי בן-ארצי לגיסו שייפגש השבוע עם אובמה. "זאת הזדמנות להזכיר לו שאווירה אמיתית של פיוס לעולם לא תשרור כל עוד פולארד נמק בכלא". לדבריו, על אובמה לקיים ההבטחה של קלינטון לשחררו

גיסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אליו ערב נסיעתו לארצות-הברית, בבקשה שיפעל לשחרר את המרגל ג'ונתן פולארד, שיושב בכלא האמריקני כבר 25 שנה. נתניהו עתיד להיפגש עם נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, לאחר שקיבל הזמנה מראש הצוות בבית הלבן.

 

חגי בן-ארצי, אחיה של שרה נתניהו, כתב בפנייתו שהגיעה לידי ynet: "לפי כל הסימנים מדובר בניסיון של אובמה להפגין רצון טוב וליצור אווירה של פיוס

במערכת היחסים שבין ארצות-הברית לישראל. זאת הזדמנות נאותה להזכיר לו שאווירה אמיתית של פיוס לעולם לא תשרור כל עוד פולארד נמק בכלא".

 

במכתב, שכותרתו "ביבי אל תשכח את פולארד", כתב עוד בן-ארצי: "אתה זכית שבתקופת כהונתך הראשונה כראש ממשלה הוכר יונתן פולארד באופן רשמי על ידי ממשלת ישראל כסוכן ישראל, שתרם רבות לביטחון המדינה. בעקבות ההחלטה פעלת בצורה נמרצת למען שחרורו של פולארד, ואכן במסגרת הסכמי וואי, התחייב הנשיא ביל קלינטון לשחרר את פולארד, אבל ברגע האחרון קלינטון חזר בו ואתה חזרת הביתה בידיים ריקות. זו ההזדמנות להזכיר לנשיא האמריקני, שאם הוא רוצה שניתן אמון בהבטחות האמריקניות הוא חייב לכבד הבטחה נשיאותית שניתנה לך באופן אישי".

 

גיסו של ראש הממשלה כתב עוד, כי אם אכן ארצות-הברית הינה בת ברית של ישראל, היא חייבת להוכיח זאת במעשים. "יונתן פולארד העביר לישראל מידע חיוני לקיומה ולביטחונה, לאחר שנוכח שארצות-הברית מפרה את התחייבותה כלפי ישראל ומונעת ממנה מידע חשוב והכרחי. אפילו סוכנים שפעלו למען מדינות אויב לא ישבו בכלא האמריקאי תקופה כל כך ארוכה, בתנאים כל כך קשים - רוב הזמן בבידוד ובצינוק - ובמצב בריאותי כל כך קשה - יונתן פולארד נמצא בסכנת חיים ממש".

 

בהמשך מתח בן-ארצי ביקורת על התנהגות ארצות-הברית כלפי מדינת ישראל. "המעשים מדברים יותר מדיבורים! אם זה היחס לסוכן ישראלי

כנראה שבעיני ארצות-הברית לא רק שישראל איננה ידידה ובעלת ברית, אלא היא מדינת אויב מסוכנת מן הדרגה העליונה. אין אפשרות אחרת להסביר את היחס הקיצוני ויוצא הדופן כלפי פולארד".

 

בן-ארצי הוסיף כי שחרורו של פולארד צריך להיעשות כמחווה בין ידידים ואין להסכים לשחרר תמורתו מחבלים או לבצע ויתורים. "פולארד לא חפץ בעסקה כזו", הוא כתב. בסוף המכתב הזכיר בן-ארצי לנתניהו כי בעבר התחייב שאם אי פעם ישוב לתפקיד ראש הממשלה יעשה הכול על מנת לשחרר אותו, "זאת ההזדמנות הנאותה לפרוע את השטר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פולארד. 25 שנה בכלא
צילום: איי פי
צילום: עמית שאבי
בן-ארצי. "ביבי אל תשכח"
צילום: עמית שאבי
אובמה ונתניהו. ידברו על פולארד
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים