שתף קטע נבחר

אם לסבתא היו חתולים

איך מפיגים את הבדידות בקרב בני הגיל השלישי וגם מסייעים לחתולים נטושים למצוא בית? עמותת "תנו לחיות לחיות" וחברת "מוקד אנוש" יוצאים בפרויקט אימוץ ארצי שנועד לשדך בין קשישים לחתולים. הם אפילו יביאו לכם את החתול עד הבית

עידית, תושבת כפר-סבא, לא יכולה לדמיין את החיים שלה ללא חתולים וכלבים סביבה. "החיות מעניקות לי אושר וסיבה לקום בבוקר", היא אומרת. "הילדים כבר עזבו מזמן את הבית ובלי בעלי החיים הייתי משתעממת מאוד. אני יודעת שיש לי אחריות וזה מעשיר לי את היום".
 
את דירתה הצנועה היא חולקת עם מספר כלבים וחתולים. "כולם היו פעם נטושים ברחובות. הכלבים נשארים אצלי בבית, החתולים מקבלים טיפול, אהבה ומזון מגיל קטן ואז הם יכולים לבחור אם הם רוצים להמשיך להיות בבית או לבלות את הזמן שלהם גם בחוץ", היא מספרת. "הטיפול בחיות שומר אותי צעירה, הן מעניקות הרבה אהבה בחזרה ואני מכבדת כל אחת מהן".
 
עידית, שמוצאת גם זמן להציל גורי חתולים נטושים ולהתנדב בעמותת "תנו לחיות לחיות", ממליצה לכל בני הגיל השלישי שנותרו בגפם בבית לאמץ לחיקם חתול. "רק אל תשכחו לכבד את הפרטיות והצרכים שלו. הוא יחזיר לכם אהבה בדרך שלו". 
 


הם גורמים לי להרגיש צעירה. עידית והחתולים (צילום: עידו ארז)
 
החיבור של עידית לחתולים הוא גם התקווה של יוזמי פרויקט אימוץ מיוחד שזכה לשם "חתול לכל קשיש", מיוזמת קבוצת "מוקד אנוש" ועמותת "תנו לחיות לחיות". המטרה: לשדך בין בני הגיל השלישי לחתולים נטושים.
 
"בעבודה שלנו עם ציבור הקשישים אנו רואים רבים מהם שחיים בגפם ודווקא השנים האחרונות של חייהן לא חייבות להיות מלוות בבדידות. חתולים הם דרך נפלאה לספק לשני הצדדים חברה והנאה", אמר ל-ynet אריק אופיר, מנכ"ל קבוצת "מוקד אנוש", המסייעת לציבור הקשישים באמצעות פרויקט "קהילות תומכות".
 
לדבריו, שהותה של חיית מחמד בבית שאינה מצריכה טיפול רב רב כמו כלב, עשויה לספק לקשיש אושר רב והחתול הנטוש, יוכל למצוא בית בטוח ואוהב.
 

חתול עד הבית

איך משדכים בין הקשיש לחתול הנטוש? במסגרת היוזמה החדשה, הקשיש אפילו לא צריך לצאת מהבית. לאחר שהוא יוצר קשר עם המוקד, הם יוצרים בעצמם קשר עם עמותת "תנו לחיות לחיות" שמאתרים מבין עשרות החתולים הנטושים את החיה המתאימה. בשלב הבא יביאו אנשי המוקד את החיה עד לביתו של הקשיש, אם יהיה צורך בכך.
 

"כל החתולים יובאו לביתם של המאמצים כשהם מסורסים או מעוקרים ומחוסנים", הדגישה אתי אלטמן, דוברת העמותה. "הקשר בין הקשיש לחתול יכול להיות נפלא ולהעניק אריכות ימים לשני הצדדים. גם מוריד לחץ דם, גם מרוויחים חבר אמיתי. זו דרך שיכולה לסייע לחתולי הרחוב הנטושים שאין להם בית בישראל וגם בני האדם הבודדים ירוויחו מכך", היא מסכמת.

 
פרויקט האימוץ יימשך בתחילה כחודש ימים ובהתאם להיענות ברחבי הארץ, מציינים שני הגופים כי בכוונתם לקיימו ללא מגבלת זמן. בעמותה ידאגו גם לתדרך את המאמצים העתידיים על הטיפול בחיית המחמד. עלות האימוץ הכוללת גם שק מזון, מסתכמת בכ-200 שקלים.
 
  • לאימוץ חתול, ניתן ליצור קשר עם חברת "מוקד אנוש" בטלפון: 1700-700-113

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עידית והחתולים. "החיות מעניקות סיבה לקום בבוקר"
צילום: עידו ארז
עד הבית. חתול מחוסו ומטופל תמורת סל אימוץ מוזל לקשיש
מומלצים