שתף קטע נבחר

כוננות שיא: היערכות משטרתית בוואדי ערה

במשטרה ובשירות בתי הסוהר העלו כוננות בעקבות ההסתבכות במבצע ההשתלטות על המשט, כל החופשות בוטלו. המשטרה ערוכה בוואדי ערה ומסביב להר הבית

מעלים כוננות, מתכוננים לחסימת כבישים. במשטרה ובשירות בתי הסוהר העלו כוננות בעקבות ההסתבכות בהשתלטות על המשט לעזה. הכוננות תוגברה גם על רקע שמועות כי ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, נפגע קשה בהשתלטות. במקביל, קרא משרד החוץ לישראלים לחזור מטורקיה, ולאחרים לבטל את נסיעתם למדינה. 

 

דם בלב ים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

במשטרה החליטו להעלות לרמה ג' את הכוננות הארצית, בתום הערכת מצב בראשות השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', והמפכ"ל, רב ניצב דודי כהן. אגף התנועה ייערך לאפשרות של חסימת כבישים וצירים שונים, בהם בוואדי ערה, ולמניעת כניסה לנקודות שונות, כולל מסביב להר הבית.

 

כל החופשות במשטרה בוטלו וכעת יש אלפי שוטרים בכוננות. מפכ"ל המשטרה אמר כי המשטרה ערוכה לכל תרחיש אפשרי לנוכח המציאות. "הכי חשוב בעת הזאת לגלות שליטה ואיפוק בהתבטאויות כדי לא להתסיס את המצב שלא לצורך", אמר כהן. צירי התנועה המרכזיים באזור הצפון וירושלים ייחסמו במידה ויגיע מידע מודיעיני מבוסס על כוונת תושבים ערבים לגרום למהומות. במשטרה מדגישים כי ההיערכות היא מקיפה ותהיה אפס סובלנות לכל ניסיון לעורר מהומות.

 

שר החוץ אביגדור ליברמן יקיים הבוקר דיון חירום בירושלים, ומשרדו יקרא לישראלים השוהים בטורקיה לחזור כעת מישראל

ולאלו שעדיין לא עלו על המטוס לבטל את נסיעתם. כמו כן מתכוונת ישראל לתבוע מאנקרה אחריות לגבי כל השוהים על אדמתה. מנכ"ל משרד החוץ, יוסי גל, יתדרך את השגרירים הזרים ב-12:00 ועוד לפני כן יתדרך סגן השר דני איילון את התקשורת הזרה.

 

העלאת הכוננות נעשתה בעקבות ההסתבכות בעצירת המשט לעזה, שהסתיימה בהרוגים ובנפגעים רבים. בעקבות ההשתלטות, דווח באל-ג'זירה כי טורקיה הזהירה את ישראל מפני "השלכות חסרות תקדים ובלתי נתפשות". במקביל דיווחה הרשת על שורת הפגנות נגד ישראל ברחבי טורקיה. בין היתר ישנן הפגנות מול קונסוליית ישראל באיסטנבול ומול שגרירות ישראל ובית השגריר באנקרה, וזאת לקראת יציאתו לשיחת הנזיפה במשרד החוץ הטורקי. כן נרשמו הפגנות נוספות ברחבי טורקיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנות באיסטנבול, היום
צילום: רויטרס
פינוי פצועים לבי"ח שיבא
צילום: עופר עמרם
מומלצים