שתף קטע נבחר

מחאה שקטה: מספר זעום של פורשים מפייסבוק

אתר מחאה קרא לגולשים לפרוש מהרשת החברתית הגדולה בעולם בגלל בעיות הפרטיות שלה. פחות ממאית האחוז ממאות מיליוני החברים ברשת נענו לקריאה

"לראייתנו, פסייבוק לא עושה עבודה טובה בבחירה חופשית או בכוונות טובות", כך נכתב בעמוד המחאה שקרא לגולשים לעזוב אתמול (ב') את הרשת החברתית פייסבוק, בגלל הביקורת על פייסבוק בנוגע לפרטיות של החברים בה.

 

מונה שמופיע בצד האתר מספר על כ-34,000 גולשים שהתייחבו לקחת חלק במחאה ולפרוש. על פי פייסבוק, ברשת חברים מעל ל-400 מיליון גולשים, ובקרוב צפויה הרשת להגיע לחצי מיליארד גולשים, על פי דיווחים ברשת. כלומר מדובר על כ-0.006 עד 0.008 אחוזים מהגולשים ברשת החברתית. בנוסף, לא בטוח שגולשים אלה אכן פרשו מפייסבוק, ולא סתם חתמו על העצומה.

 


 

 

"אנחנו סבורים שלפייסבוק אין ממש כבוד למידע שלכם", נכתב באתר המחאה, "במיוחד בהקשרים עתידיים". המחאה קמה בעקבות חשיפת מידע אישי של גולשים בפייסבוק, וזאת בעקבות הקושי של רבים מהם בהבנת הגדרות הפרטיות של האתר.

 

פייסבוק הקשיבה לביקורת וביצעה שינויים משמעותיים בהגדרות הפרטיות. למרות זאת המחאה המשיכה. הנהלת הרשת החברתית לא צפתה שמחאה זו תגרום לנזק אמיתי לפייסבוק. בראיון שהתקיים עמו בשבוע שעבר, אמר מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, כי "ישנם אנשים אשר בוחרים למתוח ביקורת, ואנחנו רוצים לשמוע את הביקורת שלהם. מצד שני, לא מדובר בתנועה גדולה ומשמעותית".

 

מת'יו מילאן, אחד ממיסדי אתר המחאה כתב השבוע בחשבון הטוויטר שלו "לא ציפיתי למספרים גבוהים, אבל דברים לא חייבים להפוך לוויראלים בשביל להצליח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולות מחאה חלשים. פייסבוק
מומלצים