שתף קטע נבחר

AMD מדגימה את ה-APU - המעבד המשולב

פרויקט Fusion של AMD נושא את פירותיו הראשונים: החברה הציגה לראשונה הדגמה פעילה של מעבד גרפי וראשי משולב - על פיסת סיליקון אחת. אל תאמרו CPU או GPU - מעתה אמרו APU. חברת AMD מבטיחה שהמחשבים הראשונים המבוססים עליו יהיו בשוק ב-2011

המעבד הראשון ממשפחת Fusion  (היתוך) של AMD עשה אתמול (ד') את הופעת הבכורה שלו מעל במת תערוכת קומפיוטקס שבטאיוון. המעבד, המשלב לראשונה מעבד גרפי (GPU) ומעבד ראשי (CPU) על פיסת סיליקון אחת, זכה לשם APU, ראשי תיבות של Accelerated Processing Unit - כך מדווח אתר The Register הבריטי.

 

בהדגמה, מחשב הפועל על Windows 7 ובליבו המעבד החדש, הריץ Internet Explorer 9 ואפקטים שונים המרונדרים ב-DirectX 11. על פי דיווחים, הריצו על המכונה גם קטעי משחקיות של Alien vs. Predator.

 

היתוך ארוך

מיזם Fusion של AMD, שהפך להיות חלק מחזון החברה, הוצג עוד ב-2006, כאשר הכוונה הייתה לשלב שילוב מלא בין מעבד גרפי ומעבד ראשי שישבו על פיסת סיליקון אחת - מה שאמור למנוע צווארי בקבוק בתקשורת בין שני הרכיבים, לאפשר להם לפעול יחדיו ולחלוק משימות - ולהציע יחידת עיבוד משולבת וגמישה יותר. מעבדי Fusion הראשונים היו אמורים להגיע  לשוק  עוד ב-2008-2009, אך התעכבו.

 

מבחינת AMD, המטרה הייתה כבר אז לספק ללקוחות "את חוויית המשתמש הכי טובה בעולם ההולך ומסתמך על גרפיקת תלת ממד, מדיה דיגיטלית ומחשוב עתיר ביצועים". מיותר לציין שהכיוון הזה אכן הולך ומתממש בשנים האחרונות.

 

קרן השקעות היתוך

אך המעבד המפכני של AMD אינו שווה דבר, ללא ממשקי תכנות ותוכנות שיתמכו ביכולותיו. לשם כך הקימה AMD את Fusion Fund - קרן השקעות אשר נועדה לעודד מוצרי תוכנה מבוססי Fusion.  

 

"אנחנו רוצים לתגמל חדשנות" , כותב בבלוג של AMD ג'ון טיילור, מנהל השיווק של Fusion. "זהו סם החיים של החברה שלנו, והבסיס עליו נבנית תעשיית המחשוב... אנחנו נשקול לתמוך בפרויקטים שיכללו מגוון של פתרונות מחשוב מהדור הבא, שמיועדים לעבוד עם מעבדי ה-Fusion APU לרבות כלי תוכנה וכלי פיתוח", מוסיף טיילור. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים