שתף קטע נבחר

אסד קיבל פני הסורים מהמשט: "מפנה בסכסוך"

באירוע רשמי, קיבל הנשיא הסורי את פניהם של ארבעת אזרחי מדינתו ששבו לאחר שהשתתפו במשט לעזה. "המתקפה הברברית הזאת מבטאת את אופייה האמיתי של ישראל, שלא חל בו כל שינוי מאז 'נזרעה' באזורנו"

השתלחות בישראל גם בדמשק. לקול תרועות המוני תומכים, שבו היום (ה') לארצם ארבעת האזרחים הסורים שהשתתפו במשט לעזה וזכו לקבלת פנים רשמית שערך לכבודם הנשיא, בשאר אסד.

 

בנאום שנשא באירוע, אמר הנשיא הסורי כי המשט "מהווה נקודת מפנה בסכסוך הערבי-ישראלי, שכן המשתתפים בו עודדו את כל עמי העולם לפעול למען שבירת המצור הלא-אנושי שכופה הכובש הישראלי על העם הפלסטיני בעזה".

 

סערת המשט לעזה - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

על הארבעה נמנה גם הכומר הילריון קפוצ'י, ששימש בעבר כפטריארך של ירושלים וגורש מישראל בשנות ה-70 באשמת סיוע לטרור. הוא וחבריו סיפרו לנשיא הסורי על אירועי הימים האחרונים מנקודת מבטם, ותיארו באוזניו את "המתקפות הפושעות והברבריות של חיילי הכיבוש הישראלי". אסד, מצדו, התעניין בבריאותם ובשלומם של הארבעה ושיבח את אומץ לבם.

 

בסיום האירוע, סיכם אסד כי "המתקפה הברברית על משט החירות מבטאת את אופייה האמיתי של ישראל שלא חל בו כל שינוי מאז 'נזרעה' באזורנו".

 

אמש נערכה בטורקיה קבלת פנים דומה לפעילים שהיו על סיפון האוניה "מרמרה", שבה הוצגו כגיבורים. שר החוץ הטורקי, אחמט דאוד אולו, קיבל את פניהם בבסיס הצבאי "אטימסגוט" ודרש שם חקירה בינלאומית. יחד עמו, קיבלו את פניהם מאות תומכים ובני משפחה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. קבלת פנים נשיאותית למפליגים לעזה
צילום: AP
מומלצים