שתף קטע נבחר

"43 שנה לכיבוש": מאות הפגינו ליד כביש 443

המפגינים מוחים גם על הפתיחה החלקית של הכביש לתנועת פלסטינים, וכן מביעים הזדהות עם פעילי המשט לעזה. בין המפגינים ח"כ חנין זועבי. בבלעין הביאו המפגינים דגם של ספינה לגדר

כמדי יום שישי הפגנה אלימה נגד גדר ההפרדה, והפעם סמוך לכביש 443, תחת הכותרת "43 שנה לכיבוש": מאות בני אדם הפגינו בצהריים (יום ו') סמוך לכפר בית נובה. המפגינים פרצו את השער בגדר המקיפה את הכביש, והחיילים במקום ירו לעברם גז מדמיע. לא דווח על נפגעים.

 

המפגינים מוחים על הפתיחה החלקית של הכביש לתנועת פלסטינים, וכן מביעים הזדהות עם פעילי המשט לעזה. כמו כן הם מציינים 43 שנה לכיבוש. בין המפגינים גם ח"כ חנין זועבי, שהשתתפה במשט לרצועה ובכירים ברשות הפלסטינים. "אנו קוראים לסוף המצור על עזה, פירוק החומה וההתנחלויות, ולחופש תנועה לפלסטינים", קראו המפגינים.

 

הפגנה נוספת נערכת בבלעין, שם מציינים כ-300 מפגינים את יום

 שנה למותו של עאקל סרור שנורה למוות במהלך הפגנה נגד הגדר. להפגנה זו הובא דגם של ספינה באורך 7 מטרים, שנגרר בידי מכונית לעבר גדר ההפרדה. שלושה מפגינים נעצרו.

 

הפגנות נוספות נערכות גם בכפרים דיר אל-ע'וסון - צפונית לטול כרם, נבי צאלח - צפונית לרמאללה, בלעין - מערבית לרמאללה ואל-מעסרה - דרומית לבית לחם. אל-מעסרה נושאים מפגינים דגמי סירות גדולי ממדים וינסו לשבור את המצור שמוטל עליהם באמצעות הגדר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרב אריק אשרמן
הפגנה נגד הגדר. ארכיון
צילום: הרב אריק אשרמן
מומלצים